Lesújt a pénzügyi szolgáltatókra Obama
A bankok és egyéb pénzügyi szolgáltatók közterheinek növelését fontolgatja Barack Obama amerikai elnök az adófizetők pénzéből finanszírozott bankmentő akciók költségeinek megtérítése érdekében.
A 700 milliárd dolláros bankmentő csomaggal kisegített szektor közterheinek növelése népszerű lépés lehet a válság és a történelmi csúcsra emelkedő munkanélküliség közepette nagy összegű prémiumokat fizető vállalatok ellen forduló közhangulatban.
A részletek kimunkálása azonban nem lesz könnyű - mutat rá a Reuters hírügynökség, amelynek beszámolója szerint a washingtoni kormányzat várhatóan nem a prémiumokra kivetett adót vagy a pénzügyi tranzakciók megadóztatását választja. Az előbbit Nagy-Britanniában már bevezették, és az utóbbit is a brit kormányzat javasolta - a G20-csoport novemberi pénzügyminiszteri tanácskozásán - Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter azonban elutasítja a Tobin-adó néven is ismert megoldást.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egy jelentés szerint a különböző generációkhoz tartozó munkavállalók egyaránt aggódnak az adósságaik törlesztése, a fontosabb élethelyzetekre... Teljes cikk
A romániai ösztöndíjak tervezett csökkentése ellen tiltakozva rendezett tüntetést csütörtökön Bukarestben, Kolozsváron, Temesváron és több más... Teljes cikk
Mintegy 331 ezer Hollandiában élő migráns dolgozni szeretne, de nem talál munkát - derül ki a holland migrációs tanácsadó testület csütörtökön... Teljes cikk
- Az UNIQA csatlakozik a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) felsőfokú képzési programjához 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 2 hónapja
- Új vezérigazgató veszi át Csányi Sándor helyét az OTP Bank vezetésében 2 hónapja
- Ekkora fizetés kell a munkáshitelhez 3 hónapja
- Így építhet pénzügyi tudatosságra stabil céget 3 hónapja
- A kormány várja a javaslatokat a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj jelöltjeire 3 hónapja
- Generációkra szabott megoldások: egymás után harmadszor lett Top Employer az MBH Bank 4 hónapja
- Kihívást okoz a bankoknak a munkáshitel 4 hónapja
- IT tehetségeket díjazott a pénzintézet 4 hónapja
- Az outsourcing piacon terjeszkedik a Prohuman Group 5 hónapja
- A Revolut magyar vezetőjét igazolta le az MBH Bank 5 hónapja