kapubanner for mobile

Lesz béremelés a közszférában?

A LIGA Szakszervezetek szerint van érvényes, a közszféra 2009-ben esedékes béremelésére vonatkozó kormányzati kötelezettségvállalás, míg a Pénzügyminisztérium szerint megállapodás van, de 2009-re vonatkozó érvényes bérmegállapodás még nincs.

A LIGA Szakszervezetek csütörtökön közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy a kormányzattal kötött megállapodás szerint 2009. január 1-től kerül sor a közalkalmazotti illetményalap legalább 4 százalékos növelésére.

A LIGA mindezzel arra reagált, hogy Veres János pénzügyminiszter szerdán a kormányszóvivői tájékoztatón arra a kérdésre válaszolva, hogy a költségvetés tervezésénél miért nem vették még figyelembe a közszféra 4 százalékos béremelésére vonatkozó megállapodást azt mondta: "Magyarországon a szakszervezetekkel általános 4 százalékos bérmegállapodás 2009-re bizonyosan nincs".

A LIGA közölte: nemcsak a szakszervezet, hanem a szociális minisztérium honlapján is megtalálható a megállapodás szövege. Így utaltak a tavaly decemberben az Országos Közalkalmazotti Érdekegyeztető Tanácsban aláírt megállapodásra.

A Pénzügyminisztérium (PM) az érdekvédelmi szervezet közleményére reagálva azt közölte, hogy az egyszer már kivívott eredményeket senki nem veszélyezteti.
A kormányzati kötelezettségvállalást a kormány betartja, és az ősszel sorra kerülő bértárgyalásokon ennek szellemében cselekszik.

"A tényleges bérmegállapodás - 4 százalékról, vagy azt meghaladó értékről, figyelembe véve a 2009-re várható inflációt - azonban ezen a tárgyaláson születik meg" - áll a PM közleményében.
  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban

A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk

Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács

Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk