Listát készít a kormány a nélkülözhetetlelen állami munkakörökről
Felméri a kormány, hogy amennyiben különleges jogrendi működés állna fenn, kire volna mindenképpen szükség a jelenlegi munkahelyén az állami cégeknél és intézményeknél.
Augusztus elején különös, elsőre elég rosszul hangzó kérdést kaptak a magyar állami cégek, intézmények. A szakminisztériumok „adatszolgáltatási kéréssel” fordultak a hozzájuk tartozó intézményekhez, amelyben azt kérték, hogy minden intézmény állítson össze listát azokról a munkakörökről, amelyek a hadkötelezettség bevezetése esetén is szükségesek ahhoz, hogy az adott kormányzati feladat üzletfolytonosan működhessen és az ország honvédelmi érdekei se sérüljenek – írja a Telex.
Szakkifejezésse élve ezek a „meghagyásba bevont munkakörök”.
A Telex egyik forrása szerint a kormány csak egy régi adósságát szeretné pótolni, augusztus végéig szeretne egy olyan teljeskörű gyűjtésen alapuló szabályozást alkotni, vagy legalábbis képet kapni arról, hogy az állam működésének mely területein milyen minimális kapacitások szükségesek a szolgáltatások alapfokú biztosításához.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A munkahelyi magány egyre nagyobb kihívást jelent, ami negatívan befolyásolja a munkavállalók jóllétét, motivációját és termelékenységét.... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia (AI) rohamos terjedése kihívások elé állítja a HR csapatokat, hiszen a szabályozás gyakran lemarad a technológia... Teljes cikk
A londoni metró dolgozóit képviselő RMT szakszervezet megerősítette, hogy ezen a héten sztrájkokra kerül sor a metróhálózaton. A munkabeszüntetés... Teljes cikk
- Magyar Péter csökkentené a miniszterelnöki fizetést – közben 12 milliós végkielégítéssel távoznak képviselők 6 napja
- Donald Trump Magyar Péterről: az új ember jó munkát fog végezni 1 hete
- Uniós források feltételekkel: mi kell a kifizetésekhez? 1 hete
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 1 hete
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 1 hete
- Megszakad a szakszervezeti majális 135 éves hagyománya 1 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 2 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 1 hónapja
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 1 hónapja
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?