Ma sokan elkéstek a munkából, mert nem járt a villamos
Pont a reggeli csúcsforgalomban állt le az 1-es villamos, ráadásul a pótlóbuszok sem érkeztek időben, így a munkába induló tömeg hamar feltorlódott. Szinte ugyanebben az időben az Örs vezér tér és az Éles sarok között is leállt a villamos, ott óriási dugó lett - derül ki a BKK Facebook oldaláról és lapunk munkatársa is ezt tapasztalta.

A BKK Facebook oldalán számos utas kifejtette véleményét az ügyben: "15 perc telt el, pótlóbusz sehol. Azóta kb 4 villamosnyi ember várja a buszt!!"
Szintén a reggeli csúcsban letépte egy teherautó a villamos vezetékét, így a 3-as, 62-es villamos sem járt az Élessarok és az Örs Vezér tér között. Hatalmas dugó alakult ki, a pótlóbusz is a dugóban állt.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A fiatalok elsősorban nagyobb egyszeri kiadásokra használják a munkáshitelt a K&H tapasztalatai szerint. Teljes cikk
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 2 hónapja
- A jövőben a munkahelyválasztás kulcsa az lesz, hogyan jutsz be reggel dolgozni 4 hónapja
- Céges munkába járás busszal – kényelmes, pontos, fenntartható megoldás 8 hónapja
- Kaphat a munkavállaló kétféle útiköltségtérítést? 11 hónapja
- Czomba Sándor: A regisztrált álláskeresők alacsony száma a gazdasági fordulat jele 12 hónapja
- Új támogatási program indul: az elbocsátott dolgozók azonnal munkára találhatnak 13 hónapja
- Kimaradó vasúti járat miatt nem tudtak bemenni dolgozni a munkások Pusztaszabolcsról 1 éve
- Ezekben az országokban ingáznak a legkevesebbet a dolgozók és ennyit keresnek egy hét alatt 2 éve
- Megkéseltek több amerikai vendégoktatót Kínában 2 éve
- Hogyan biztosítsuk a kerékpáros munkába járást? 2 éve
- Céges kerékpárflottával is fel lehet lépni az ingázás okozta stressz ellen 2 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa