Magyar Televízió: őszi műsorstruktúra és új elnök
Szeptember elején kiderülhet, ki lesz az Magyar Televízió elnöke, ahogy az is, hogy miként igzodik az őszi műsorstruktúra a dolgozói létszámhoz, értesült a Népszava.
A grémium két nappal később, jövő pénteken egy újabb elnökségi ülésen szavaz; ha valamelyik induló mögé felsorakoztatják a jelöltté váláshoz szükséges kétharmados támogatást, még aznap délben összeül a társadalmi szervezetek 21 delegáltjával kiegészülő nagykuratórium. Nekik is hasonló arányban kell dönteniük ahhoz, hogy az induló elnyerje a négyéves mandátumot, írja a lap.
Legutóbb március 11-én zárult eredménytelenül a procedúra; akárcsak januárban, akkor is Sztaricskai Tamást jelölte az elnökség, aki a nagykuratóriumban viszont nem kapta meg a szükséges kétharmados többséget. Jelenleg Medveczky Balázs ügyvezető alelnökként vezeti az MTV-t.
A Népszava úgy tudja, a testületi tagok szeptember közepére kértek anyagot arról, miként igzodik az őszi műsorstruktúra a dolgozói létszámhoz. A lap szerint ez a kérdés azért merült fel, mert szeptembertől a műsorokat kizárólag belsősök készítik. Arra várnak választ, miért volt szükség eddig külsősök foglalkoztatására, vagy ha korábban nélkülözhetetlenek voltak, akkor az új helyzetben miként lehet a gyártást problémamentesen megoldani. Azt is szeretnék tudni, hány vezető beosztású alkalmazottja van a televíziónak, mennyi a fizetésük, milyen menedzserszerződéssel foglalkoztatják őket, és mennyi végkielégítésre számíthatnak.
Népszava
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 3 hete
- Az Aldinál zsinórban tizedik hónapja csökken a létszám 1 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 2 hónapja
- Védett kor 2026-ban: kirúgható-e az, aki már közel a nyugdíjhoz? 2 hónapja
- Beindult a BMW 2 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 2 hónapja
- Végkielégítés 2026 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 3 hónapja
- Jelentős létszámcsökkenés több nagyvállalatnál 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben