Magyarországra hozhatja egyes részlegeit a német T-Systems
A Deutsche Telekom AG informatikai és kommunikációtechnikai (IKT) leányvállalata, a T-Systems Enterprise Services GmbH nem kizárt, hogy a korábban bejelentettnél is nagyobb leépítésre készül, tevékenysége egy részét pedig alacsonyabb költségű országokba - Magyarországra, Szlovákiába és Oroszországba telepíti - írja a Világgazdaság.
A T-Systems leépítési terve nem esik messze az anyavállalatétól. Az Európa-szerte közel 250 ezer főt foglalkoztató Deutsche Telekom tavaly novemberben jelentette be, hogy három év alatt 32 ezer németországi alkalmazottját bocsátja el. Az IKT-szolgáltatásokon túl üzleti tanácsadással is foglalkozó cég korábban 5500 munkahely felszámolását jelentette be. A T-Systems a világ több mint 20 országában van jelen, a T-Systems Hungary Kft. 260 főt foglalkoztat - számol be a Világgazdaság.
A vállalat újabban az autós és a légi információs technikában erősít. A T-Systems 2005 végén vásárolta meg a Volkswagen informatikai leányvállalatát, a Gedast, amely abban az évben 600 millió eurós árbevételt ért el. Jelenleg is folyik a műholdas autópályadíj-beszedő rendszer fejlesztése, amelyre Lothar Pauli vezérigazgató szerint Magyarországon, Szlovákiában, valamint a kínai és az orosz piacon lesz kereslet. A T-Systems, amely a tervek szerint 2010-re forgalma 30 százalékát könyveli el Németországon kívül, a legnagyobb bővülési potenciált mindezek ellenére mégsem Kelet-Európában, hanem a brit, az olasz és a francia piacon látja - írja a Világgazdaság.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig