Már márciustól korlátozhatják a munkaerő szabad áramlását Nagy-Britanniában

Theresa May, brit miniszterelnök még márciusban bejelentheti, egy időben a Brexit elindításával, hogy az ez után érkező uniós állampolgároknak a továbbiakban nem lesz automatikus joguk Nagy-Britanniában a végleges tartózkodásra, írja a The Telegraph.

Rájuk is vonatkozni fognak a bevándorlási korlátozások, ha Nagy-Britannia elhagyja az Uniót, ami vízumkötelezettséget jelenthet, valamint a szociális juttatások elérhetőségének szigorítását.

A miniszterelnök várhatóan azt is bejelenti, hogy "kritikus dátum" - ez várhatóan március 15-e körül lesz - előtt érkezettek jogait biztosítják, amíg ugyanezt a brit állampolgárok is megkapják a többi uniós tagállamban. A határidő kijelölésével tiszta helyzet teremtődik a már az Egyesült Királyságban élők számára is, írja a Telegraph.

A britek nem akarják a szigorítás határidejét egészen a kilépésig kitolni, mert attól tartanak ez a bevándorlók számának jelentős emelkedését hozná.

The Telegraph
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek