Még mindig elsők vagyunk Európában reálbér-növekedésben
Annak ellenére, hogy a 2002-es szinthez képest csökkent Magyarországon a reálbér-növekedés üteme, még mindig az elsők vagyunk európai összehasonlításban - derül ki az Európai Munkaügyi Kapcsolatok Figyelőjének (EIRO) a jelenlegi EU-tagok mellett Romániára, Bulgáriára és Norvégiára kiterjedő elemzéséből, melyet a Világgazdaság idézett.
Magyarországon az év első két hónapjában 1,3 százalékkal nőtt a reálkereseti mutató a versenyszféra egészében, ezen belül 2,8 százalékkal nőtt a szellemi foglalkozásúaké, és 0,4 százalékkal csökkent a fizikai dolgozóké.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Nagy Márton elmondta, kiknek a pénzügyi helyzetét kell tovább javítani 10 hónapja
- Ekkora reálbér-emelkedésre van kilátás idén 10 hónapja
- A külföldi munkavállalók számáról is kérdezték Nagy Mártont 12 hónapja
- Ezt a segítséget kapják a munkáltatók a kormánytól 13 hónapja
- Pesszimisták a fiatal magyar dolgozók a fizetésükkel kapcsolatban 1 éve
- Ekkora reálbér-növekedés várható idén 1 éve
- Ismét nőni fog az infláció 2024-ben - mutatjuk, mi lesz a reálbérekkel! 2 éve
- Karácsony Gergely: megőrizzük a Budapest-családban dolgozó 27 ezer dolgozó reálbérét 2 éve
- Nagy Márton: ismét nőnek a reálbérek 2 éve
- Zuhanórepülés - 2017 óta egyre kisebb mértékben nőnek a reálbérek 2 éve
- A kormány nem hagyja, hogy a munkaadó lecserélje a magyar munkaerőt külföldire 2 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?