Még mindig nem tudni, ki kap keresetkiegészítést
A minimálbér és a garantált bérminimum emelése a költségvetési szférában négymilliárd forintba kerül, amiből az intézményeknek a rájuk eső részt saját maguknak kell kigazdálkodniuk. Az, hogy kinek és mennyi jut a 22 milliárdos bérkiegészítésből, továbbra sem ismert.
A költségvetési szférában a minimálbér emelése 9 ezer főt, a garantált bérminimumé pedig 61 ezer főt érint közvetlenül.
Egyelőre nem tudni, hogy kinek, melyik intézményben, mekkora összeg jár abból az összesen 21,9 milliárd forintos bérkiegészítésből, amely arra hivatott, hogy azokat kompenzálja a költségvetési szektorban, akik keveset keresnek és rosszul is járnak az adóváltozásokkal. Az NGM tájékoztatása szerint a részletszabályok kidolgozása még folyamatban van, azaz jelenleg az sem ismert, hogy mi számít egyáltalán olyan alacsony keresetnek, hogy rendszeres havi kiegészítésre szoruljon.
Napi Gazdaság
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2026 februárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 616 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 231 ezer fő, a... Teljes cikk
Az eredetileg március 30-ra tervezett sztrájkot Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár jogellenesnek tartja. Teljes cikk
Az Európai Építőipari Szövetség lakásügyi munkacsoportjának elnöke szerint a legnagyobb gond, hogy a magyarok a fizetésük több mint 40... Teljes cikk
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 1 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hónapja
- Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély? 2 hónapja
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 2 hónapja
- Minimálbérből lakáshitel? Már közel 24 millió forint is elérhető 2 hónapja
- Garantált bérminimum 2026 3 hónapja
- Hogyan változnak jövőre a minimálbérhez kötött járadékok? 4 hónapja
- Ekkora fizetésemelések várhatóak a magyar munkaerőpiacon 2026-ban 4 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 4 hónapja
- Minimálbér 2026 4 hónapja
- Mennyi az annyi? így alakul a végjáték a bértárgyalásokon - szocho-csökkentés nem lesz 4 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?