Megalázónak tartották és visszaadták a karácsonyi jutalmat egy szociális otthon dolgozói
A helyi polgármester is egyetért vele, hogy a dolgozók a sokkal többet érdemelnének.
A csepregi polgármester egyetért azzal, hogy 10 ezer forintos jutalom sokszorosát érdemelnék az intézmény dolgozói. Horváth Zoltán elmondta: senkit nem akartak megalázni. A Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete szerint a munkavállalók jól teszik, hogy kiállnak magukért. A szakszervezet úgy látja, a szociális ellátásokért járó állami normatívát kellene megemelni.
Ungár Péter, az LMP képviselője a csatornának elmondta: a szociális dolgozók a legrosszabbul fizetett magyar munkavállalók, és több mint 70 százalékuk a garantált bérminimumot keresi.
RTL Klub
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss összegzés rávilágít a munkaerőpiac legújabb trendjeire és kihívásaira, különös tekintettel a friss diplomások helyzetére és a... Teljes cikk
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentése szerint márciusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 646 ezret tett... Teljes cikk
- Családpolitikai célú juttatások a GDP %-ában - grafikon 2 hónapja
- Változó bérköltségek és járulékszabályok - Amit a munkáltatóknak 2026-ban tudniuk kell 3 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 4 hónapja
- A kiskorú gyermek puszta létezése nem indok – elbukta a MÁV a home office-pert 4 hónapja
- Munkaszüneti nap kifizetése pihenőnap esetén kötelező? 4 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 5 hónapja
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 5 hónapja
- "Nem hirtelen vágtam el a köldökzsinórt" - Hogyan segít a kismama-szövetkezet visszatérni a munka világába? 5 hónapja
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 6 hónapja
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 6 hónapja
- Pluszpénzek az MTVA-nál: nem tudható, kik részesültek közpénzből jutalomban 6 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?