Meghosszabbodik a hitelmoratórium a munkanélküliek és a közfoglalkoztatottak számára
A háztartásoknak nyújtott hitelmoratóriumot bizonyos társadalmi csoportok esetében 2021. január 1-jétől további hat hónapig meghosszabbítják - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A vállalkozások esetében a vállalkozóknak be kell jelenteniük, ha meg akarják hosszabbítani a moratóriumot, és ha a bevételük több mint 25 százalékkal csökkent, akkor meg fogják kapni a lehetőséget - ismertette Orbán Viktor.
"A gyermekeseknek, nyugdíjasoknak, munkanélkülieknek és közfoglalkoztatottaknak semmit sem kell tenniük, ha nem akarnak fizetni, a moratórium automatikusan meghosszabbodik" esetükben - mondta, hozzátéve: csak akkor kell felkeresniük a bankjukat, ha a moratórium lehetősége ellenére fizetni szeretnének.
Emellett a kormány - a gazdaságvédelmi operatív törzs javaslata alapján - hat hónapra felmondási tilalmat rendel el a koronavírus-járvány kezdete előtt felvett összes háztartási és vállalkozási hitelre - tájékoztatott Orbán Viktor.
A miniszterelnök kifejtette: a hitelmoratórium eddig 1,6 millió családnak és 60 ezer vállalkozásnak adott segítséget.
Ez azt jelenti, hogy decemberig 2 ezer milliárd forint marad a családoknál és a vállalkozásoknál - emelte ki.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Éves szinten a foglalkoztatottak száma - 20-30 ezerrel - a kereskedelem a közigazgatás az egészségügy és a mezőgazdaság területén nőtt, míg a... Teljes cikk
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 1 hónapja
- Orbán Viktor megszólalt a nyugdíjemelésről 2 hónapja
- Dőlnek a hitelkérelmek: rekordot döntött a fix 3%-os kkv hitel 2 hónapja
- Bejelentést tett Orbán Viktor a 14. havi nyugdíjról 3 hónapja
- Rekord az első héten: tarol a fix 3 százalékos vállalkozói hitel 3 hónapja
- Testvérek is összefoghatnak: új szabályok a 3%-os hitelnél 3 hónapja
- Már elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram a kis- és közepes vállalkozások számára 3 hónapja
- Jelentősen bővült a Széchenyi Mikrohitel MAX+ 3 hónapja
- Ne szimfóniát komponáljon, hanem teregesse ki a ruhát az AI 4 hónapja
- Változások a WHC vezetésében: októbertől Göltl Viktor a magyarországi ügyvezető 4 hónapja
- Kevesebben akarnak négy napos munkahetet, mint a járvány előtt 4 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa