kapubanner for mobile
Megjelent: 7 éve

Minden második gyakornokból munkavállaló lesz ennél a cégnél

Harmadik éve hirdeti meg gyakornoki programját a legnagyobb járműkövetéssel foglalkozó magyar cég. A jellemzően felsőfokú képzésből érkező diákok saját mentort és a cég állandó munkatársaival azonos feladatköröket kapnak a több mint 300 főt foglalkoztató WebEye budapesti, fóti vagy szegedi irodájában. A kiválasztási folyamat sikerességének köszönhetően a gyakorlatra érkezők közel fele a cégnél marad főállású munkavállalóként - derül ki sajtóközleményükből.

images

images

A cég elsősorban a Kutatás-Fejlesztés részlegén fogad egyetemi, vagy felsőoktatási szakképzésben tanuló diákokat. A 2-4 hónapos szakmai gyakorlat során lehetőség van szoftver- és/vagy hardverfejlesztők, valamint projektmenedzserek irányítása alatt dolgozni.

„A legnagyobb egyetemek műszaki és fejlesztő karaival kiemelt partneri viszonyban vagyunk, elsősorban innen várjuk a hallgatókat. Mivel a hozzánk érkező gyakornokok valóban hasznos munkát végeznek, eredményeket tesznek le az asztalra, a kötelező gyakornoki juttatás mellé fizetést is biztosítunk számukra”- mondta Dr. Kanicsár Henriett, a WebEye Erőforrás Igazgatóság vezetője.

A kötelező középiskolai gyakorlat is teljesíthető a cégnél; ők elsősorban elektronikai ismereteiket fejleszthetik komplettírozó munkakörben.

Minden gyakornok saját mentort kap, de a cég valamennyi munkatársa, így a felsővezetők is gyakran bevonódnak a diákok képzési programjába szakmai előadások, személyes megbeszélések formájában. Kölcsönös elégedettség esetén a WebEye előbb részmunkaidős, később teljes munkaidős állást kínál a szakmai programban résztvevőknek.

„A program 3 évvel ezelőtti indulása óta 16 gyakornokunkból vált a csapat teljes értékű fejlesztője. Ezt a számot szeretnénk idén tovább növelni”- tette hozzá Dr. Kanicsár Henriett, WebEye HR vezetője.

Telek Jázmin 2016-ban az ELTE informatikai karáról érkezett a céghez, most projektmenedzser, azt mondja nem jelentett hátrányt számára, hogy nő. Azt javasolja a leendő gyakornokok számára, hogy legyenek aktívak, kérdezzenek sokat, érződjön rajtuk, hogy tenni akarnak és figyeljenek a mentorukra.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Milliárdos nyaralóból megszorítás: 60 főt küld el az MNB

A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk

Fejleszt a BAT - 450 új munkahely létesül a Dél-Dunántúlon

Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk

Debrecenben új ipari park nyílt a kkv-k előtt – jön a második ütem is

A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk