Minden ötödik dolgozót beteggé tesz a munkája
A munkavállalók 19 százaléka nyilatkozott úgy szerte a világon, hogy beteggé teszi a munkája - derül ki a Kelly Services személyzeti tanácsadó cég nemzetközi felméréséből. 13 százalék szerint munkájuk annyira stresszes, hogy alvásproblémákkal küzdenek.
A teljesítmény elismerése csökkenti a stresszt
A válaszadók többsége úgy véli, munkaadója is felelős az ő egészségi állapotáért, ugyanakkor nem mindenki vár el olyan juttatást, mint a fitneszterem vagy a rugalmas munkaidő. Sokak szerint a munkahelyi stresszt csökkenteni lehetne, ha jobb lenne a kommunikáció az állomány és a vezetés között, illetve ha jobban elismernék az egyéni teljesítményeket.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk
A Monori Járási Ügyészség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat egy nővel szemben, aki bor helyett... Teljes cikk
- Inkább e-sportoló legyen a gyerek, mint tanár? A szülők szerint ez lehet a jövő egyik karrierútja 3 hete
- Az egészséges élet titka 4 hete
- Ezért esik szét a figyelmünk a munkahelyen – magyar kutatás az okostelefon-függőségről 1 hónapja
- Ülőmunka és kerékpározás: a prosztatagyulladás gyakori okai lehetnek! 1 hónapja
- Boldogtalan britek: stresszesek és túlterheltek a szigetország dolgozói 1 hónapja
- Hogyan nőtt az alkoholfogyasztás a válság alatt? - Veszélyben a vezetők? 1 hónapja
- Egyszerű rendszerezési megoldások a modern élet kihívásaihoz 2 hónapja
- A professzionális takarítás előnyei otthonunkban 2 hónapja
- Téli száraz levegő a munkahelyen: így előzhetők meg a panaszok és betegségek 2 hónapja
- A futás élménye és rejtett összetevői 2 hónapja
- Borzalmas a magyarok egészségi állapota – ez a betegség szedi a legtöbb áldozatot 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben