Nettó 60 ezret kapnak a közmunkások
Újabb, 8 órás közfoglalkoztatás keretében megvalósuló mintaprogramok indultak el - közölte a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási Helyettes Államtitkársága. A közmunkások patakmedreket tisztítanak, bicikli utat építenek. Havi fizetésük nettó 60 600 forint, ami több mint a duplája a bérpótló juttatásnak – írja a penzcentrum.hu portál.
A közfoglalkoztatás során négy patak (Zám-, Danka-, Ágói-patak és a Rédei nagypatak) medreinek irtási, kaszálási munkáit végzik el mintegy 15 kilométer hosszan a medrek vízszállítási képességének megőrzése érdekében. A program tervezett költsége 10,54 millió forint.
Dombrádon, a tiszai gáton elindult a kerékpárút építési mintaprogram, 2 kilométer hosszan. A munka anyagköltségét a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium finanszírozza 40 millió forint értékben, a közfoglalkoztatottak bérét pedig a Nemzetgazdasági Minisztérium költségvetése állja.
Egyelőre a segély duplája jár a közmunkáért
Az augusztus 1-jén Gyöngyöspatán indult erdőtelepítési mintaprogramban részt vevő 32 férfi és 8 nő múlt pénteken kaptak első alkalommal fizetést, ami a havi nettó 60 600 forint időarányo része - közölte Samu Attila miniszteri főtanácsadó, a közfoglalkoztatási program kommunikációs felelőse a Belügyminisztérium honlapján. Ez megközelítően annyi, mint amennyit korábban egy hónap alatt kaptak bérpótló juttatás címén, amelynek összege havi 28 500 forint.
2011. augusztus 17.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Felmérés: a dolgozók több mint fele nem kapott fizetésemelést az elmúlt évben 4 hete
- Felmérés: minden ötödik brit dolgozó kért már előleget a főnökétől, hogy megéljen 1 hónapja
- A bértranszparencia a bizalom eszköze, nem puszta megfelelés 1 hónapja
- Így emelkedett a reálkereset tavaly óta - Megérkeztek a KSH adatai 1 hónapja
- Milliomos IT-szakmák: ezekért a munkakörökért fizetnek csillagászati összegeket 2 hónapja
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 2 hónapja
- Mikor lesz nálunk is így? A szomszédunkban már két munka sem elég a megélhetéshez 2 hónapja
- Ennyit keresnek az NFL pompomlányai 2 hónapja
- Megkapta az engedélyt a szolgáltató - hamarosan Revolut-számlára is érkezhet majd a fizetés? 2 hónapja
- A fiatalok kétharmada arra számít, hogy nőni fog a fizetése 2 hónapja
- Bértranszparencia másképp 3 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja