MSZP: mi lesz a közfoglalkoztatással?
Pál Tibor, az MSZP IX. kerületi polgármesterjelöltje arra vár választ Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkártól, hogy mi lesz a közfoglalkoztatással, hogyan tervezzenek az önkormányzatok.
Példaként egyebek mellett Ferencváros közfoglalkoztatási cégének lakótelepi kirendeltségét említette, ahol a parkok rendben tartásával és őrzésével foglalkoznak a közmunkások. Hozzátette: az önkormányzat működtet könyvkötészetet, nyomdát és dolgoznak közmunkások iskolákban, óvodákban, szociális intézményekben is.
Pál Tibor közölte: az önkormányzat évente nagyjából háromszáz embert foglalkoztat az Út a munkához program keretében, közülük általában százan, százötvenen vissza tudnak térni a munkaerőpiacra.
A politikus arra is választ vár Czomba Sándortól, hogy az önkormányzatok jövőre is kapnak-e támogatást közmunkaprogramra vagy ezt az összeget - ami Ferencvárosnak évi 120-150 millió forintos állami támogatást jelent - saját maguknak kell kigazdálkodniuk.
Azt ígérte, hogy megválasztása esetén folytatja a közmunkaprogramot, mert az jó és szükség van rá.
Élő Norbert a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy Kőbányán több mint négyszáz szociális bérlakás épült fel az elmúlt években és több mint ezer panellakást korszerűsítettek. Hangsúlyozta: ha ő lesz a polgármester, folytatni szeretné a városrehabilitációt.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Közel 30 ezren dolgoztak az idei Nyári Diákmunka Programban 3 hónapja
- Már 75 milliárd forintot fizettek ki a Demján Sándor 1+1 Programban 3 hónapja
- Közel 30 ezren dolgoznak az idei Nyári Diákmunka Programban 4 hónapja
- Új szakaszba lépett a Demján Sándor Tőkeprogram: több pénz, nagyobb esély a kkv-knak 4 hónapja
- Nőtt az 1+1 KKV Beruházás-élénkítő támogatási programban a kifizetett összeg 4 hónapja
- Új fokozatra kapcsol a Demján Sándor 1+1 Program 5 hónapja
- Újabb 400 hazai vállalkozás valósíthatja meg beruházását a Demján Sándor Program keretében 5 hónapja
- Egy év alatt eltűnt egy közepes városnyi dolgozó - íme a friss adatok 5 hónapja
- Czomba Sándor: évente 30-40 ezer ember fog hiányozni a magyar munkaerőpiacról 6 hónapja
- Újabb pályázati felhívást indítottak a kkv-k megerősítésére 6 hónapja
- Czomba Sándor: a regisztrált álláskeresők jelentős része komplex hátránnyal küzd 7 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?