Multik ellen lép fel a Fidesz
Szigorítaná a nagy áruházláncokra vonatkozó szabályokat a Fidesz a hazai termelők védelmében. Jelenleg számtalan jogcímen vonnak le kisebb összegeket az előre megbeszélt átvételi árból a multik, így a beszállítók sokszor csak önköltségi áron tudnak túladni a terményeken - közölte a HírTV.
Jelenleg 88 különböző jogcímen vonnak le kisebb-nagyobb összegeket az előzetesen megbeszélt átvételi árból a nagy kereskedelmi üzletláncok. A helyzet javítása érdekében az idei év elején elfogadott már egy módosítást a parlament, de úgy tűnik, az érintettek nem is tudnak róla, hisz ez idáig egyetlen eljárás sem indult - mondta el szerdai sajtótájékoztatóján Áder János EP-képviselő.
A Fidesz azt javasolja, hogy az üzletláncok bármilyen jogcímen legfeljebb csak az előre kialkudott ár 3 százalékát igényelhessék vissza. Amennyiben ezt nem tartják be, a törvényjavaslat alapján az okozott kár kétszeresét kötelesek megtéríteni a multik. Emellett a nettó árbevétel 5-15 százalékának megfelelő felügyeleti bírságra számíthatnak, ami 100 ezer forinttól egészen 2 milliárd forintig terjed. A hatóságok ráadásul be is zárhatják az adott üzletet, maximum 30 napra.
A törvényjavaslatról nyáron szakmai egyeztetés lesz, szeptemberben pedig a parlament elé kerülhet.
A közbeszerzési tenderek 70 százalékát jelenleg külföldi cég nyeri Magyarországon, és csak 30 százalékát hazai vállalat. A kormánypárt szeretné megfordítani ezt az arányt, ezért a közbeszerzési törvényt is teljesen átformálnák. A Fidesz koncepciója szerint egyszerűsítenének, illetve gyorsítanának az eljáráson annak érdekében, hogy csökkenjen a vállalkozókra háruló bürokratikus teher. Az Országgyűlés már csütörtökön elfogad egy módosítást, amely sokat tesz ennek érdekében. A cél, hogy az elnyert uniós pénzeket illetően a hazai vállalkozások a középmezőnybe kerüljenek.
HírTV
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk
- 3 másodperc alatt kell megragadni a fiatalok figyelmét - top 10-ben a Multi Job 1 éve
- Kedvező változásokra számíthatnak a gazdálkodók 2 éve
- 7,4 milliárd forint visszatérítés érkezik a termelőkhöz 3 éve
- Ezeknél a cégeknél szeretnének dolgozni a pályakezdők 3 éve
- Parlamenti vitanapot szervezne a Jobbik az alacsony bérek miatt 3 éve
- Mi Hazánk: Multik érdekeit szolgálja a Munka törvénykönyvének tervezett módosítása 3 éve
- A regionális siker egyik titka a 70 százalékkal magasabb bér 4 éve
- ITM: újabb lehetőségeket nyújt a vállalkozásoknak a Magyar Multi Program 4 éve
- Százmilliárd forint forrásra pályázhatnak a magyar vállalkozások 5 éve
- 260 ezer forintos diplomás minimálbérrel számol a Fidesz 5 éve
- Multicégnél akarsz dolgozni? Ez vár rád álláskeresőként... 5 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?