Munkanélküli bankárok, sztrájkoló orvosok
A válságos helyzetbe került spanyol pénzintézetnek, a Banco de Valenciának a mentőőv fejében munkatársai jelentős részétől meg kell válnia. Szakszervezeti adatok szerint a dolgozók több mint felét, 890 főt eresztenek szélnek - tudta meg a Világgazdaság. Közben egészségügyi dolgozók ezrei tüntetnek Madridban.
Közben nagy tüntetést tartottak hétfőn Madridban spanyol egészségügyi dolgozók a kormány megszorításai miatt és azért, mert részlegesen privatizálni akarja a közegészségügyi rendszert.
A spanyol fővároson több ezer orvos, kórházi rezidens és más állami egészségügyi alkalmazott vonult át most már sokadszor. Menetüket fehér hullámnak nevezik, mert nagyon sokan orvosi köpenyükben mennek tüntetni. Hétfőn a fő jelszavuk az volt egy nagy feliraton, hogy "az egészségügyi ellátást nem eladni, hanem megvédeni kell".
Spanyolországban húsz nagy kórház és 268 egészségügyi központ működik; ezeket nem a központi kormány, hanem a 17 autonóm régió tartja fenn. A kormány hat nagy közkórház és 27 egészségügyi központ üzemeltetési jogának eladását vette tervbe. Azzal érvel, hogy a mély válságban privatizálásra és költségcsökkentésre van szükség a szolgáltatás fenntarthatósága érdekében.
Világgazdaság/MTI
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az Egyesült Államokban 16 ezerrel 219 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten - közölte a munkaügyi... Teljes cikk
A friss diplomások számára egyre fontosabb a munka és a magánélet egyensúlya és a mesterséges intelligencia miatt is aggódnak. Teljes cikk
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
- Kulcsszerepe lesz a vállalatoknak az egészségfinanszírozásban 1 hete
- Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet 2 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 2 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 2 hete
- Leépítésre készül Magyarországon a Siemens 2 hete
- Bölcsességfog eltávolítás: hiedelmek és valóság 2 hete
- Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás 1 hónapja
- Nagy a baj: egyre kevesebb a gyermekorvos az országban 1 hónapja
- Több mint 30 éve mentik a gyermekek jövőjét – így működik a Szülők Fóruma Egyesület 1 hónapja
- Megér 6 órát az egészsége? Ennyi idő egy állapotfelmérés 1 hónapja
- 22 ezer állás kerülhet veszélybe a Boschnál 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?