Munkanélkülieken segít a szociális földprogram
Az ország tíz megyéjében, közel 35 ezren vesznek részt a szociális földprogramban, ami elsősorban a hátrányos helyzetű térségekben lévő önkormányzatoknak juttat támogatást annak érdekében, hogy a településeken munka nélkül lévők egy része mezőgazdasági tevékenységgel foglalkozhasson.
A projekt a nehéz szociális helyzetben lévő családok megélhetését segíti és növeli az önálló egzisztenciateremtés esélyeit a kedvezményes szolgáltatások, juttatások révén - mondta az esemény sajtótájékoztatóján Korózs Lajos, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára.
Az államtitkár ugyanakkor örvendetesnek nevezte, hogy a programban már közel 35 ezren vesznek részt; ebből 18 ezren roma származásúak, 13 ezren tartósan munkanélküliek, és 4 ezer a megváltozott munkaképességű, alacsony jövedelmű kedvezményezettek száma.
A projekt működtetéséhez a Szociális és Munkaügyi Minisztérium és részben a regionális fejlesztési tanácsok biztosítanak forrásokat, amelyekre a csatlakozó önkormányzatoknak pályázniuk kell; a korábbi években körülbelül közel 300, 2008-ban pedig 283 millió forintot különítettek el erre a célra.
A 2009-re tervezett keret nagyjából 150 millió forint, de azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy ez az összeg kiegészülhet-e az elmúlt évek forrásainak megfelelően - mondta az MTI kérdésére Serafin József, a minisztérium főosztályvezetője.
Az önkormányzatok júliustól adhatják be idei pályázataikat, amelyekben 400 ezer és 5 millió forint közötti összegre pályázhatnak, az adott településen élő kedvezményezetti létszámtól függően.
A családok egyéni szerződéseket kötve juthatnak hozzá a program által biztosított juttatásokhoz, amelynek révén háztáji jellegű kistermelést és állattartást folytathatnak, de többek közt földet bérelhetnek, vagy a talajmunkákhoz gépeket is kölcsönözhetnek.
Az ország megyéinek egyébként több mint fele érintett a projektben: az Észak-Alföld és a Dél-Dunántúl régió mindhárom, az Észak-Magyarország, valamint a Dél-Alföld és a Nyugat-Dunántúl régió két-két megyéjében működik a rendszer. A statisztika szerint a 167 kistérségből jelenleg 44-ben működik szociális földprogram.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint a nettó kereset 9,2 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Teljes cikk
Elektronikus nyilvántartás veszi át a helyét. Teljes cikk
A szociális partnerekkel egyeztetett támogatást a Magyar Államkincstáron keresztül igényelhetik majd a munkáltatók. Teljes cikk
- Álláskeresési járadék 3 hónapja
- A férfi diákok többet keresnek, mint a nők, ekkora volt a diák órabér tavaly 4 hónapja
- Így jönnek ki a cseh családok a jövedelmükből - országos felmérés készült 5 hónapja
- Hány hónapig tudnád magad bevétel nélkül fenntartani? Itt tartanak a középkorúak 7 hónapja
- Mennyi nyugdíjból lehet gondtalanul megélni havonta? 8 hónapja
- Nőtt a munkanélküliek száma - átlagosan 10 hónap a munkakeresés időtartama 12 hónapja
- A magyar szülők harmada nem evett eleget az elmúlt két évben, hogy etetni tudja a gyermekét 13 hónapja
- Vállalkozni továbbra is vonzó, de durván megugrott a megélhetési motiváció 1 éve
- A népesség száma gazdasági aktivitás szerint 1 éve
- "Európában nagyon nehéz lett egy családot eltartani egy jövedelemmel" - avagy miért dolgozik több európai nő mint amerikai? 1 éve
- Ennyi pénzből lehet megélni a magyarok szerint 1 éve