Nagy változás előtt áll a NAV
Sajtóértesülés szerint az adóhivatal államtitkársággá alakulhat. A Világgazdaság azt írja, kívánt szemléletváltozást könnyebben lehetne megvalósítani, ha az adóapparátus valamelyik minisztérium egyik egységeként működne a jövőben.
A Világgazdaság szerint ezen lépést indokolja például az, hogy többen panaszkodnak az adóhivatal munkája miatt és szemléletváltozásra van szükség a NAV-ban. Ezt pedig könnyebben lehetne megvalósítani, ha az adóapparátus valamelyik minisztérium egyik egységeként működne. Mindezek mellett az sem mellékes, hogy a költségvetés és az aktuális adótörvények elkészítésekor a szaktárca nagyban támaszkodik az adóhivatal adataira, szakmai hátterére.
További előny lehet, hogy a szorosabb szervezeti kapcsolat révén a hatóságnál felmerülő jogértelmezési nehézségeket könnyebben feloldhatná a kormányzat - írja a Napi Gazdaság.
A Figyelő a tegnapi számában arról írt: a kormányzatban egy önálló adóügyi minisztérium kialakításának ötlete is felvetődött.
Napi Gazdaság/Világgazdaság
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is... Teljes cikk
Az elmúlt időszakban megjelent téves állításokkal szemben a teljes foglalkoztatotti létszám csökkenése és a foglalkoztatott harmadik országbeliek... Teljes cikk
Valótlan adatot használt a kormány az orvosi bérekről szóló kampányában – derül ki a Magyar Orvosi Kamara által kikért hivatalos adatokból. A... Teljes cikk
- Megnyílt a 155 milliárd forintos keretösszegű vállalkozói program 2 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 1 hónapja
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 2 hónapja
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 2 hónapja
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 2 hónapja
- NGM: erre van szükség a vállalkozások növekedéséhez 2 hónapja
- Titkos előny a magyar nőknek: így verik a férfiakat nyugdíjban 2 hónapja
- Hogyan lehet megállapodással növelni a nyugdíjjogosultságot? 2 hónapja
- Június végéig pályázhatnak a vállalkozások az Év Felelős Foglalkoztatója elismerésre 2 hónapja
- Ilyen a világon nincs! - ezek a "hungarikumok" a magyar nyugdíjrendszerben 3 hónapja
- Miért nem számít több év tanulás, gyermeknevelés? - így lehetne igazságosabb a Nők40 nyugdíjrendszer 3 hónapja