Németország: csütörtökön ismét vasúti sztrájk
Újabb tárgyalások helyett ismét sztrájk Németországban: a mozdonyvezetők szakszervezete (GDL) szerdán újólag munkabeszüntetést jelentett be csütörtökre, hajnali két órától délelőtt 11 óráig, a reggeli csúcsforgalom idejére a helyi és helyközi vasúti közlekedésben.
A múlt péntek kora hajnaltól éjfélig tartó német vasúti sztrájk jelentős fennakadásokat okozott a német helyközi és városi vasúti közlekedésben. A mozdonyvezetők munkabeszüntetése nyomán - a Deutsche Bahn (DB) adatai szerint - a regionális vasúti és a városi vasúti (S-Bahn) közlekedésben a napi járatoknak csak mintegy fele indult el, a munkabeszüntetés hatásait tekintve jelentős különbségek mutatkoztak az egyes térségek között. Ugyanakkor a GDL szerint az érintett vasúti közlekedésben a járatok 85 százaléka állt le. A Német Gazdaságkutató Intézet szerint a pénteki, egész napos munkabeszüntetés mintegy 25 millió eurós kárt okozott a német gazdaságnak, ezen belül mintegy 7 millió eurós veszteséget a vasútnak.
A sztrájkot hosszú tárgyalások előzték meg a német vasút (DB) vezetősége és a mozdonyvezetők szakszervezete (GDL) között. A mozdonyvezetők hosszabb ideje mintegy harminc százalékos béremelést követelnek, a német vasút vezetősége azonban mindeddig elutasította követeléseiket.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio - írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján. Teljes cikk
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
- Álláspara Németországban: munkahelyek tízezrei veszélyben 4 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 4 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Belley Éva, Deutsche Telekom IT Solutions 5 hónapja
- Kinek jár özvegyi nyugdíj külföldön? Így változnak a szabályok országonként 6 hónapja
- Kevesebb legyen a munkaszüneti nap? Így növelnék a gazdaság teljesítményét 7 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 7 hónapja
- Brutális leépítésbe kezd az Audi 10 hónapja
- Közel húszezer autóipari munkahely szűnt meg Németországban - ez csak a kezdet? 10 hónapja
- Figyelmeztető sztrájk kezdődik a müncheni repülőtéren 10 hónapja
- Németország: így hat a gyenge gazdaság a munkaerőpiacra 11 hónapja
- Így változott a munkanélküliség januárban Németországban 11 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja