kapubanner for mobile

Németország: külföldiektől védik a cégeket

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

További szigorító rendelkezéseket javasolt a német munkaügyi miniszter ahhoz a törvényjavaslathoz,amellyel nagyobb védelmet kellene nyújtani a német cégeknek a külföldiek általi átvétellel szemben - írja a Világgazdaság.

További szigorító rendelkezéseket javasolt a német munkaügyi miniszter ahhoz a törvényjavaslathoz, amellyel nagyobb védelmet kellene nyújtani a német cégeknek a külföldiek általi átvétellel szemben. Olaf Scholz (SPD) azt szeretné, ha az általa vezetett tárca is beleszólhatna az Európai Unión kívüli befektetők tulajdonszerzéseibe, ráadásul azt is ki akarja kötni, hogy a külföldi befektetéseknél szavatolják a munkahelyek megtartását - értesült a Világgazdaság.

A német ipari bázis integritásának megőrzéséről már hónapok óta folynak viták. A külföldi cégek tulajdonszerzését a korábbi szabályozás szerint csak a hadiiparban és titkosítási technológiák esetében korlátozhatja a szövetségi kormány.

Berlin egy új törvénynyel is védekezni szeretne a 2500 milliárd dollárnyi vagyon felett rendelkező és gyorsan növekvő külföldi szuverén vagyonalapok és állami ipari konglomerátumok által végrehajtandó vállalatfelvásárlások ellen. Ennek elfogadása azonban késik.

Az eddig ismertté vált részletek szerint külön védelemben részesülnének a köz- és állambiztonság szempontjából fontos ágazatok. Az engedélyezésben a gazdasági, a külügyi, a pénzügyi és az igazságügyi tárca nyilváníthatna véleményt. Hozzájuk szeretne csatlakozni a szociáldemokrata munkaügyi miniszter, aki azt szeretné megakadályozni, hogy külföldiek által átvett cégeket leszereljenek, a termelést áthelyezzék más országba, a dolgozókat pedig elbocsássák.

A munkaügyi miniszter elképzeléseit máris bírálják vállalkozói szervezetek.

Világgazdaság
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek