Nyílt levelet írt Orbán Viktornak az orvosi kamara elnöke
Éger István felhívja a levélben a miniszterelnök figyelmét arra, hogy a garantált bérminimum emelése devalválja a korábban megkötött bérmegállapodást, írja a Világgazdaság. Valamint az ellátást veszélyezteti lassan a praxisfinanszírozás rendezetlensége, mert nem lesz utánpótlás.
Az orvosi kamara elnöke jelezte azt is, hogy az alapellátásban is komoly gondok vannak, mert a megemelt szakmai bérminimumot is nehezen tudják kigazdálkodni a szakdolgozóknak a jelenlegi praxisfinanszírozásból.
A MOK elnöke szerint ezzel az ellátás kerülhet veszélybe, mert ha a praxisok eltartó képességét nem rendezik, nem lesz, aki veszteségre ítélt vállalkozást vásárolva az idős generáció helyébe lépjen.
Világgazdaság
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A babaváró hitel állománya 2026 elején először csökkent a program 2019-es indulása óta, ami fordulópontot jelent a konstrukció történetében. A... Teljes cikk
A NAV a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének nem megfelelő adózók listáját is közzétette. Teljes cikk
Magyarországon a több mint 10 fővel működő cégek húzzák a kis- és középvállalkozói (kkv) szektort, ez a mintegy 34 ezres vállalkozói kör... Teljes cikk
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 2 hónapja
- Ennyivel emelkedik a dolgozók bére a BKV-nál 2 hónapja
- Megállapodtak: jelentős fizetésemelés és extra juttatások a MÁV-nál 2 hónapja
- A legmagasabbra jutó magyar üzleti vezető: íme Kapitány István karrierje 2 hónapja
- Váltás a Prohuman élén, ő az új vezérigazgató 2 hónapja
- Táppénz alatt kirúghatnak? 3 hónapja
- MI és az AI: a munka nem vész el csak átalakul? A magyarok egyelőre csak katasztrófaturisták? 3 hónapja
- Betegség miatt elvehetik a pihenőnapokat? 3 hónapja
- Táppénz alatt járhatok hétvégén tanfolyamra? 3 hónapja
- 180 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése, Kövér László majdnem hatmilliót kereshet márciustól - Így nő a képviselők bére 3 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben