Ott vagyunk az európai egészségipari innováció élvonalában
A Debreceni Egyetem, a GE Healthcare, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) és a Semmelweis Egyetem is tagja Európa legnagyobb egészségügyi kutatás-fejlesztési és innovációs együttműködésének.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egészségügyi kihívásokra választ adó "Innováció az egészséges életmód és az aktív időskor szolgálatában" című pályázatának eredményét nemrég hirdették ki. A nyertes konzorciumnak (EIT Health) több mint 50 központi és 90 társpartnere van, köztük 14 EU-tagállam vezető cégei, kutatóközpontjai és egyetemei. A társulás bevonta további hat EU-tagállam nyolc úgynevezett "InnoStars" régióját, köztük két magyarországi régiót. A konzorcium teljes költségvetése kétmilliárd euró, így ez Európa legnagyobb együttműködése az egészségügyi kutatás-fejlesztés-innováció területén, melyet az EIT és a partnerek együtt finanszíroznak.
Az EIT Health célja az egészséges életmód és aktív öregedés területén létrejövő vállalkozások és innovációs fejlesztések elősegítése, ily módon új megoldások és erőforrások biztosítása Európa számára. Lehetővé teszi az egészségesebb és eredményesebb életmódot olyan termékek, szolgáltatások és elképzelések révén, amelyek javítják az életminőséget és hozzájárulnak az európai egészségügy fenntarthatóságához.
"Az eredmény egészségesebb lakosság, fenntarthatóbb egészségügyi rendszer, a munkaképes és aktív életszakasz kiszélesítése. Kizárólag egy ilyen széles és magas színvonalú európai összefogással tudjuk csökkenteni a lemaradást és érhetjük el azt a közös célt, hogy az innovációt a betegek szolgálatába állítsuk, a betegségeket megelőzzük és meggyógyítsuk, az egészségügy rendszerét és szolgáltatásait továbbfejlesszük."
Dr. Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke véleménye szerint az EIT Health projekt jelentős siker Magyarország számára, hiszen az egészségtudomány és -ipar területén kiemelkedő hazai intézmények kerülnek be az európai innováció élcsapatába.
A programban való részvétel azon túl, hogy a tagintézmények számára lehetővé teszi Európa legkiválóbb egyetemeivel és egészségipari partnereivel való közös uniós pályázatok megvalósítását, direkt támogatást is nyújt a résztvevők számára a technológia és tudástranszfer hatékonyságának fokozására, az ötletek megvalósítására. A hazai ötletek, vállalkozások nemzetközi kapcsolatrendszerhez és minősítéshez férnek hozzá, hogy az országhatáron túl is sikeresek lehessenek.
Mi is az az EIT?
Az EIT az Európai Unió budapesti székhelyű ügynöksége, mely hálózatba szervezi a felsőoktatás, a kutatás és az üzleti világ kiválóságait, és segíti ezen társulásokat, hogy a társadalom szempontjából nagy jelentőséggel bíró kihívásokra innovatív megoldásokat találjanak. Az intézet hét évre kiválasztott céljait egy-egy megbízott konzorcium támogatja, ösztönzi a vállalkozói tevékenységet, segíti az ötletek piacra kerülését.
Ötletversenyek során kiválasztja a legtehetségesebb fiatal kutatókat, képzi és felkészíti őket az innovációk menedzselésére, az akadályok leküzdésére. A fiatal vállalkozásokat támogatott inkubátor programokkal segíti át az első - általában legnehezebb - fázison, amíg befektetés-érettek nem lesznek. Mesterképzéseket és PhD-programokat dolgoz ki, amelyek magas színvonalukkal és innovatív eredményeikkel az élvonalat képviselik majd az európai felsőoktatási intézményekben. Ezáltal létrejön egy úgynevezett EIT "kiválósági védjegy".
Edupress.hu
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A német nyelvet tanulók létszáma folyamatosan zuhan. Teljes cikk
Idegennyelvi képzést támogató és ágazati képzőközpontok létrehozását segítő projekttel járul hozzá a szakképzés erősítéséhez a kormány... Teljes cikk
Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon Dániában - közölte Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 1 hete
- "A megtartás ma adatból épül" - játékosan, mérhetően és valós idejű diagnózissal 1 hete
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 2 hete
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 2 hete
- Ez az ára az igazságtalan bérezésnek 3 hete
- Szakmai karrier és anyagi támogatás egyben: új ösztöndíjprogram indul 4 hete
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 1 hónapja
- Hankó Balázs: 340 milliárd forint áll rendelkezésre vállalati innovációs pályázatokra 1 hónapja
- A centrifugál szivattyú előnyei és felhasználása 1 hónapja
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 2 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?