Pályázat: rugalmas foglalkoztatási módszerek bevezetése a cél

A rugalmas, családbarát foglalkoztatási módszerek bevezetését támogató uniós pályázati felhívás jelent meg, ötmilliárd forint áll rendelkezésre - mondta Rákossy Balázs szakállamtitkár.

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára elmondta: a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében meghirdetett fejlesztés kiindulópontja, hogy a munka és a magánélet összehangolását lehetővé tévő megoldások olyan emberek, köztük kiemelten a kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiacra való sikeres visszatérését és alkalmazkodóképességük fejlesztését is lehetővé teszik, akik ilyen megoldások hiányában távol maradnának a munkaerőpiactól - hangsúlyozta az államtitkár.

A munka és a magánélet összehangolását elősegítő intézkedések hozzájárulnak a kisgyermeket nevelő szülők, valamint egyéb speciális élethelyzetben lévő csoportok - például a munka mellett tanulmányokat folytatók, idős vagy beteg családtagot ápolók - foglalkoztatásának növeléséhez. A munka és a magánélet összehangolásának egyik legfontosabb eszköze a rugalmas foglalkoztatás - fejtette ki.

A projektek keretében a rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó kapacitásbővítési és szervezetfejlesztési tevékenységek támogathatóak, szükség esetén kismértékű infrastrukturális beruházással kiegészítve. Minimum 3,1 millió forint, maximum 15 millió forint vissza nem térítendő támogatás nyerhető el - hívta fel a figyelmet az államtitkár.

A program kétkörös felhívás keretében valósul meg. A most megjelent pályázat keretében a már átvilágított vállalkozások igényelhetnek támogatást a rugalmas foglalkoztatást elősegítő szervezeti, személyügyi és egyéb intézkedések megvalósítására, valamint ehhez kapcsolódóan tanácsadás igénybevételére.

A korábbi felhívás célja az átvilágítást lefolytató szolgáltatók kiválasztása volt, amelyek a vállalkozások átvilágítását ingyen elvégzik, számukra a rugalmas foglalkoztatás növelése érdekében átszervezési tervet készítenek és nyomon követik a tervek megvalósítását - emlékeztetett Rákossy Balázs.
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását

Budapesten elindult a 26,9 milliárd forintos, uniós támogatásból megvalósuló “Nő az esély” program, amelynek célja, hogy valós munkaerőpiaci... Teljes cikk

Ismét keresik az Év Fiatal Vállalkozóját

A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is elindította az “Év fiatal vállalkozója” díj pályázatát, amelynek célja, hogy elismerje... Teljes cikk