Pert fontolgatnak a vasúti káosz miatt elbocsátott MÁV-dolgozók
Valószínűleg a munkaügyi bírósághoz fordul az év eleji vasúti káosz miatt elbocsátott két MÁV-dolgozó, mivel szerintük nem egyértelműen állapítható meg a felelősségük a vasúti közlekedés megbénulásában. Akár tízmilliós összegű kártérítésre is számíthatnak a per megnyerése esetén - jelenti a Világgazdaság.
Világgazdaság / Népszava
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Háromszáz új, kifejezetten magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt Szegeden a német Rheinmetall beruházása, amely ahhoz is hozzájárul, hogy... Teljes cikk
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
- "Meddig lehet ezt tűrni?" - Közös figyelemfelkeltő demonstrációba kezdhetnek a közlekedésben dolgozók 9 hónapja
- Egyre durvább támadások érik a vasutasokat, a szakszervezet jogi és rendőri védelmet kér 10 hónapja
- Ötnapos sztrájkra készülnek a belga vasutasok 12 hónapja
- Újvidéki tragédia - egy hónapos sztrájkot hirdettek a szerbiai ügyvédek 12 hónapja
- A GYSEV vasutasai is kapnak hőségpénzt 1 éve
- Kimaradó vasúti járat miatt nem tudtak bemenni dolgozni a munkások Pusztaszabolcsról 1 éve
- Fizetés kiegészítést kapnak a MÁV dolgozói 1 éve
- Így teszik újra vonzóvá a vasúti szakmát 2 éve
- Kis híján vasúti balesethez vezetett a forgalmista figyelmetlensége 2 éve
- Úgy lerészegedett a vasutas, hogy leállt miatta a vasúti közlekedés 2 éve
- Saját kezébe veszi a vasúti utánpótlásnevelést a V-Híd 2 éve

A tudás törvényei: a megértés kulcsa