Strasbourgban első fokon felülírták a lelketlen jogszabályt
Nem lett jobban a rokkantnyugdíjas, mégis elvették a nyugdíját, Strasbourg szerint jogtalanul. Nagy Bélánénak első fokon tízezer euró kártérítést ítélt meg a strasbourgi emberi jogi bíróság - írja a Népszabadság.
A strasbourgi emberi jogi bíróság kimondta: miután az ellátásra való jogosultságot már megszerezte - negyedszázadon át fizette a járulékokat -, és az állapotában később sem állt be kedvező változás, a rokkantnyugdíj megvonása sérti a tulajdonhoz való jogát. Az elszenvedett sérelem miatt a panaszosnak ötezer euró vagyoni és ötezer euró nem vagyoni kártérítés jár.
Az ítélet hivatalos szövegének kézhezvétele után azt tanulmányozni fogják, és akkor döntenek majd, hogy kívánnak-e fellebbezni - egyelőre csupán ennyit kívánt közölni az Igazságügyi Minisztérium a Nagyné versus magyar állam ügyben született strasbourgi ítélet kapcsán.
A verdikt egyébként másokra nem vonatkozik, tehát aki hasonló okok miatt veszítette el a rokkantsági nyugdíját - Nagy Béláné maga is ismer ilyen személyt -, az semmilyen kártérítésre nem számíthat. Ha azonban az illető kimerítette a hazai jogorvoslati lehetőséget, és az elutasító ítélet kihirdetésétől még nem telt el hat hónap, Strasbourghoz fordulhat - írja a Népszabadság.
Ha visszavonhatatlanul nyernek, a cél az eredeti állapot helyreállítása: kapja meg a nyugdíját 2010-ig visszamenően. Amennyiben ezt nem tudják elérni, megint perre viszik a dolgot. Ha vesztenének, következhet az Alkotmánybíróság és legvégül megint Strasbourg. Ha csak eszébe nem jut valakinek, hogy módosítani kellene azt az ostoba jogszabályt, amelyre hivatkozással egy beteg embert meg lehet fosztani a járandóságától - írja a lap.
Népszabadság
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk
A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 4 napja
- Work-life balance 6 napja
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 1 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 1 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 2 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 2 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 3 hete
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 4 hete
- Egy külföldi dolgozó késelte meg kollégáját egy szegedi építkezésen 1 hónapja
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 1 hónapja
- Minőségi kéziszerszámok a ház körüli munkákban 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?