Sztrájkra készülnek a pedagógusok
Kétórás figyelmeztető sztrájkba kezdhetnek a tanárok. A szakszervezetek pótlékemelés helyett tisztességes alapbért követelnek.

Nem az alapbérük emelkedik a tanároknak, csupán a bérpótlékuk összege nő, az azonban egy tolvonással visszavonható - állítják a peagógus szakszervezetek. Mint ismert, a Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint januártól a pedagógusok bérpótléka az eddigi 10 százalékról 20 százalékra emelkedik. A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közös sztrájkbizottsága nem pótlékemelést, hanem tisztességes alapbért követel, a 2014-es szinten befagyasztott bértábla módosítását.
A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke az RTL Klub Híradójának nyilatkozva azt mondta: a kormány csak a pótlékokat emelte, ami az összbértömeg tekintetében csak 9 százalékos emelkedést jelent majd. Totyik Tamás szerint a pótlékok emelése a túlmunkákba és a jubileumi jutalomba sem számít bele. A két szakszervezet azt szeretné, ha a pótlékok helyett a béralap nőne. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezte figyelmeztető sztrájkra is kész. Nagy Erzsébet, PDSZ választmányi tagja elmondta: kétórás sztrájkban gondolkoznak, amit minél előbb elkezdenének, ha nem tudnak megállapodni. A kormány úgy reagált, hogy 2023-tól tervezik az árfogó bérrendezést.
fotó: pexels
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Már csak néhány hetük maradt azoknak az egyéni vállalkozóknak és cégeknek, akik a békéltető testületek bevonásával intéznék a más... Teljes cikk
A Spar vezetősége úgy döntött, hogy saját üzemeltetésű egységeinek jelentős részét zárva tartja december 24-én. Teljes cikk
A vezetők kevésbé ismerik el a nők munkáját a műszaki-technológiai szektorban, és a férfi munkatársak véleménye is nehezíti előre jutásukat –... Teljes cikk
- GFM: jövőre is rendkívül kedvező feltételekkel lesz elérhető a szabad felhasználású diákhitel 3 napja
- A szakszervezet szerint a tankerületek a pedagógusok átvezénylésére készülnek 4 napja
- Ennyi pedagógus mondott fel az év eleje óta 4 napja
- Így segíthet a mesterséges intelligencia a túlhajszolt pedagógusoknak 4 napja
- A kormány 2,5 millió ember számára tenné elérhetővé az MI-oktatást 6 napja
- Szakképzés: a projektalapú tanulás előmozdítása a cél 1 hete
- Lesújtó eredmények: három iskolaévnyi előnyt jelent a családi háttér Magyarországon 1 hete
- Jövő év elején újabb béremelés jön az egészségügyben 1 hete
- Az oktatásügyért sztrájkolnak Csehországban 1 hete
- Mi jelentheti a kiutat a közepes jövedelem csapdájából? 1 hete
- Megjelent a legjobb magyar egyetemek 2024-es rangsora 1 hete