Tízéves mélyponton az euróövezeti munkanélküliségi ráta
A piaci várakozásokkal összhangban több mint tízéves mélyponton stagnált a munkanélküliségi ráta az euróövezetben a tavalyi év utolsó hónapjában - írja az MTI.
Egy évvel korábban, 2017 decemberében az euróövezetben 8,6 százalékon, az EU-ban 7,2 százalékon állt a mutató.
A novemberi és decemberi munkanélküliségi ráta értéke az euróövezetben 2008 októbere óta, az EU-ban pedig az uniós statisztikák készítésének kezdete, 2000 januárja óta a legalacsonyabb szinten állt.
Decemberben 16 millió 306 ezren voltak munka nélkül az Európai Unióban, ebből 12 millió 919 ezren az euróövezet tagországaiban. A novemberivel összevetve a munkanélküliek száma az EU-ban és az euróövezetben egyaránt 75 ezerrel csökkent. A 2017. decemberivel összevetve az EU-ban 1 millió 533 ezerrel, az euróövezetben pedig 1 millió 174 ezerrel fogyatkozott a munkanélküliek száma.
Az egy évvel korábbihoz képest minden uniós tagállamban csökkent a munkanélküliségi ráta Franciaország kivételével, ahol 9,1 százalékon stagnált a mutató.
A legnagyobb csökkenést Görögországban mérték, 21,0 százalékról 18,6 százalékra (októberi adatok) esett a mutató. Spanyolországban 2,2 százalékponttal 14,3 százalékra, Horvátországban pedig kereken 2 százalékponttal 7,7 százalékra mérséklődött a ráta.
A legalacsonyabb munkanélküliségi rátát decemberben is Csehországban regisztrálták, 2,1 százalékost, majd Németország következik 3,3 százalékkal, Lengyelország 3,5 százalékkal és Hollandia 3,6 százalékkal.
Magyarország esetében az Eurostat statisztikájában a novemberi az utolsó adat: 3,7 százalékon állt a munkanélküliségi ráta, csakúgy, mint az előző két hónapban. Novemberben az unión belül ez az ötödik legjobb érték volt. Egy évvel korábban, 2017 novemberében még 3,9 százalékon állt a munkanélküliségi ráta Magyarországon.
MTI
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Túl a sablonokon – Europass, az álláskeresők online partnere 5 napja
- Ezek a munkaadók nem jelentették be a dolgozóikat - Itt a NAV márciusi listája 1 hete
- Két cégnél is nagy növekedés, az Aldinál egy éve csökken a létszám 1 hete
- Hét pályakezdő fiatal nő munkaerőpiaci indulását segíti a Waberer’s 1 hete
- Nők a munkában: sokat javítottunk, de Izland még messze van 2 hete
- A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre 2 hete
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 2 hete
- LIWO Group néven folytatja tevékenységét a B+N Csoport 2 hete
- Szakszervezet alakult a Samsungnál – egyre több dolgozó csatlakozik a gödi botrány után 3 hete
- KSH: így változtak a gyermekes nők foglalkoztatási mutatói 3 hete
- A meglepő igazság: Miért jelennek meg szülők a Z generáció állásinterjúin? 3 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben