Több ezer alkalmazottat bocsát el a T-Systems
A Deutsche Telekom (DT) átszervezi T-Systems informatikai szolgáltató leányvállalatát és ennek keretében mintegy 6 ezer alkalmazottat készül elbocsátani - írja a német Handelsblatt hírportál.
A szakszervezetek attól tartanak, hogy az elbocsátások akár 8 ezer alkalmazottat is érinthetnek. "Ha ez valóban így van, abban mi nem fogunk segédkezni" - nyilatkozta a Verdi szakszervezet elnöke, Lothar Schröder a Handelsblattnak.
A T-Systems már évek óta gazdálkodási nehézségekkel küszködik. A DT informatikai leányvállalata nagyvállalatok informatikai feladatait látja el szolgáltatásként. Az üzletágban azonban erőteljes konkurenciaharc dúl, ezért alacsony nyereséget termel. A T-Systems ezért erősíteni kíván a digitális üzletágban, például felhő szolgáltatások nyújtásában, ahol Reinhard Clemens vezérigazgató kétszámjegyű százalékos nyereségkulcsot remél elérni.
A T-Systems az outsourcing szerződések keretében nyújtott informatikai szolgáltatásokat tevékenysége második pilléreként kívánja megőrizni.
A T-Systems kivonul számos piacról, így valószínűleg felszámolja spanyolországi érdekeltségét és jelentős mértékben csökkenti franciaországi leányvállalatának tevékenységét - írja a Handlesblatt online kiadása.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából... Teljes cikk
A Revolut magyarországi fióktelepének indulása új korszakot nyithat a hazai pénzügyekben, különösen a több mint 2 millió felhasználó számára.... Teljes cikk
Az Audi Hungariánál megszületett az új, két évre szóló bérmegállapodás, amely egyszeri, akár egymillió forintos kifizetést is tartalmaz. Bár... Teljes cikk
- Már kiváltott munkaköröket az AI - nem lehet kérdés, ad-e átképzést a cég 6 hónapja
- Systems Analyst 7 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Belley Éva, Deutsche Telekom IT Solutions 9 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Tóth Zsuzsa, Magyar Telekom 9 hónapja
- Teljes munkavállalói életciklus egy kézben 11 hónapja
- 20 munkanap bárhonnan Európából: ez a workation a Deutsche Telekom magyar leányvállalatánál 1 éve
- Így változik a Magyar Telekom felsővezetése 1 éve
- Sikerült megállapodni: ekkora béremelés lesz a Magyar Telekomnál 1 éve
- A felhatalmazás felelősséggel jár - Tóth Zsuzsa, a Magyar Telekom Chief People Officere 2 éve
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2024-ben: Friedl Zsuzsanna, T-Systems International 2 éve
- Már nettó 400 ezer forint felett a pályakezdők bérigénye 2 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben