Több ezer étterem és szórakozóhely zárt be két év alatt
Budapesten zárt be a legtöbb étterem és büfé, a cukrászdák száma a járvány alatt sem csökkent.
A KSH legfrissebb adatai szerint az éttermek és büfék száma az elmúlt 5 évben 25 ezer körül volt, és tavaly a számuk már a 24 ezert sem érte el, ami 6 százalékos csökkenést jelentett - számolt be róla a 24.hu.
A kocsmákat és a diszkókat kétszer ekkora bezárási hullám sújtotta, bár ezeken a területeken évek óta csökken az egységek száma. 5 évvel ezelőtt 17 ezer volt belőlük, 2019 végére már csak 15 700, 2020 végére ismét ezerrel csökkent a számuk, tavaly szilveszterkor pedig csak 13 358. Két év alatt 2300 egység zárt be, azaz hetedüknek le kellett zárnia a rolót.
A legtöbb étterem és büfé a fővárosban zárt be, italüzletből és zenés szórakozóhelyből Tolnában, Pest megyében, illetve Nógrádban átlag felett szűntek meg helyek. Cukrászdából körülbelül ugyanynni, sőt kicsivel több is működött a járvány két évében, mint előtte.
24.hu
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy korábbi rendőrségi dolgozó súlyos fegyelmi eljárás alá került, miután kiderült, hogy furfangos módszerrel szimulálta a folyamatos online... Teljes cikk
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jövőben akár... Teljes cikk
Az egyéni vállalkozóknak készített szja-bevallási tervezetekbe a NAV automatikusan betölti a rendelkezésére álló online számla- és... Teljes cikk
- 15–20 ezer dolgozó hiányzik a vendéglátásból – bajban a magyar éttermek 3 hónapja
- Elkészült a Vendéglátóipari Vállalkozási Kisokos 3 hónapja
- Adókedvezmény, bértámogatás, hitel: kormányzati csomag a vendéglátásnak 3 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 5 hónapja
- 3000 eurós fizetés és ingyen szállás - indulnak a téli munkák Ausztriában 6 hónapja
- Van olyan település a Balatonon, ahol a szezonális munkaerő 60-70 százalékát adják a diákmunkások 10 hónapja
- Már a pincér is mosogat: mit tehet a vendéglátóipar a munkaerőhiány ellen? 11 hónapja
- Ennyi borravalót kapnak a magyar pincérek 11 hónapja
- Nagy hajrá indul a szezonális munkaerőért – ezekre a munkákra van most a legnagyobb kereslet 12 hónapja
- Hogyan épül fel egy éttermi konyha? 1 éve
- Így szabályozza a kormány a borravaló adómentességét 1 éve

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?