Több rendőr lesz áprilistól

Áprilistól ezer rendőrrel több teljesít szolgálatot Magyarországon - közölte Bajnai Gordon és Bencze József országos rendőrfőkapitány.

Mint Bencze József elmondta, érzékelhető a közbiztonság erősítésére szánt 12 milliárd forint hatása. Ma már nincs az állományban 3 évesnél régebbi rendőrautó, idénre pedig újabb 800 kocsi beszerzése várható. A bűncselekmények száma az elmúlt évben összességében is csökkent, ami annak is köszönhető, hogy az első közbiztonsági háló alatt esetenként 40 ezer túlórát teljesítettek a rendőrök.

Tavaly áprilisra megemelték a körzeti megbízottak létszámát, 1860 főről 2600-ra; tavaly júliusban állt munkába az első száz fegyveres polgárőr. Évi 800 főt jelentett tavaly a rendőrségnek, hogy a rendészeti szakközépiskola másodéves hallgatóit is a közterületekre vezényelték.

További 200 rendőr szabadult fel azzal, hogy a Köztársasági Őrezred tagjai átvették a diplomáciai épületek őrzését. Mindezek mellett a főkapitány Budapestre vezényelt 150 rendőrt azokból a megyékből, ahol a határőrség integrációja óta létszámtöbblet volt. További 167, már nyugdíjazott rendőrt is visszahívtak a szolgálatra.

Népszava
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek