kapubanner for mobile
Megjelent: 19 éve

Többgenerációs munkanélküliséggel küzdő családok munkaerő piaci reintegrációjának elősegítése

Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) Kuratóriuma pályázatot hirdet a többgenerációs munkanélküliséggel küzdő családok munkaerő piaci reintegrációjának elősegítésére. (A támogatási program azonosítója:CSMK/2005 )

1. A program célja

A támogatási program célja elősegíteni azon hátrányos helyzetű családok társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációját, ahol két vagy több munkaképes korú családtag munkanélküli. A program a családok speciális problémáit figyelembe vevő - egyénre, családra szabott, összetett szociális-, valamint munkaerő-piaci - szolgáltatások nyújtását támogatja, a munkaerő-piacra való bekerülés és bent maradás érdekében. A program megvalósítása során építeni kell a nonprofit szektor szereplői, valamint a családsegítő, a munkaügyi központok és a vállalkozási szektor közötti partnerségi kapcsolatokra.

2. Pályázók köre

Minden, magyarországi székhelyű a bíróság által legkésőbb 2004. június 30.-ig jogerősen nyilvántartásba vett alapítvány, egyesület, társadalmi szervezet (kivéve pártok, érdekképviseletek, biztosító egyletek); valamint a bíróság által legkésőbb 2004. június 30.-ig jogerősen bejegyzett közhasznú társaság, a helyi munkaügyi, illetve családsegítő központokkal együttműködve.

3. A projektek célcsoportja

Hátrányos helyzetű, többgenerációs munkanélküliséggel küzdő családok1, amelyekben a munkanélküliek száma 2 vagy több fő.

4. Támogatható projektek

A program keretében a célcsoport, összetett szociális- és munkaerőpiaci problémáira megoldást kereső komplex szolgáltatások nyújtására vállalkozó projektek támogathatók, melyek az alábbi tevékenységek elvégzésére vállalkoznak:

1. Előkészítés

A célcsoport felkutatása, kapcsolatfelvétel, kiválasztás, információnyújtás, egyéni állapot-, helyzet-, képesség és szükségletfelmérés (különös tekintettel: a szociális, kapcsolati, képzési szükségletekre), egyéni fejlesztési tervek, pályatervek készítése.

2. Fejlesztés

Személyiség és kulcsképességek fejlesztése, pszichoszociális támogatás (folyamatos), testi és mentális állapot javítása (folyamatos), közösségi, programok szervezése, pályaorientáció, tanácsadás, tanulási és munkamotiváció erősítése, alapismeretek pótlása, alapfokú képzettség megszerzésének elősegítése, tanácsadás, tréningek szervezése, lebonyolítása (pl.: mentálhigiénés, családi kohéziót erősítő tréning), a munkahelyek és képző intézmények felkészítése a kliensek fogadására.

3. Munkába helyezés

Munkavállalási lehetőségek feltárása, gyakorlati segítségnyújtás álláskereséshez, munkába álláshoz, képzésbe való integrációhoz, a munkába helyezés, a munkahelyi beilleszkedés elősegítése.


4. Utógondozás (min. 1 hónap)

Utógondozás, nyomon követés, támogató szolgáltatás fenntartása a munkában, illetve képzésben maradás érdekében.

A szolgáltatási elemek kiegészülhetnek még a célcsoport igényeihez igazodó jogi tanácsadással, személyi segítéssel és szállító szolgálattal, akadálymentes környezeti-, adósságkezelési tanácsadással, a vállalkozóvá válást segítő, vállalkozásra felkészítő tréninggel kombinált tanácsadással.

5. Pályázati feltételek

A szolgáltatási projekteket úgy kell kialakítani, hogy a projektrésztvevők adottságaira, a meglévő, a képzések, munkaerőpiaci felkészítés során mozgósítható ismereteire, képességeire épüljön. A fejlesztéshez kapcsolódó tréningek tervezésénél és kialakításánál ügyelni kell a homogén csoportképzésre (pl.: életkor, iskolai végzettség szerint). A pszichoszociális, mentális támogatásnak a projektben résztvevők szociokulturális (családi-, lakás-, anyagi-, stb.) körülményeinek javítását és pszichoszociális állapotuk rendeződésének, fejlődésének elősegítését kell szolgálnia. Az elhelyezkedés előkészítése, arra szolgál, hogy a projektből kilépő résztvevők munkahelyhez jussanak. Ennek érdekében - a szolgáltatás nyújtásának ideje alatt, a projektben részvevők bevonásával- álláshelyeket kell feltárni, s a résztvevők és a leendő munkahelyek közötti kapcsolatokat fokozatosan ki kell építeni.

A pályázónak vállalnia kell, hogy:

Projektjének kidolgozásakor figyelembe veszi a programban előírt résztvevők számát, a szervezet kapacitásait és ennek megfelelő projektméretet alakít ki,
Együttműködik a munkaügyi központ helyi kirendeltségével és/vagy a családsegítő központtal,
Együttműködő partnerei között világos felelősség és feladatmegosztást határoz meg,
Projektjével a résztvevők tanulását, képezhetőségét, elhelyezkedését nehezítő hátrányok csökkentését, munkaerő-piacon elvárt szakképzettséghez és készségekhez segítését munkahelykeresését segíti elő,
A projekt tervezése során felméri a célcsoport igényeit és szükségleteit;
Szolgáltatásai illeszkednek a helyi munkaerőpiac igényeihez,
Projektje keretében legalább 15 család (minimum 30 fő) szolgáltatásba vonását vállalja.
A projektbe a kiválasztott családok minimum 2 tagját bevonja és a projekt végére a célcsoportból bevont családok legalább 1 tagját munkába, segíti,
Ha a szolgáltatási tevékenységének részeként állásközvetítést végez, rendelkezik az ehhez szükséges engedéllyel;
A projekt személyzet közül legalább 1 fő projektvezetőt főfoglalkozású munkatársként alkalmaz.
A projekt megvalósításában legalább 2 fő szociális munkás, 1 fő munkavállalási tanácsadó és 1 fő pszichológus részt vesz.
A kialakított szolgáltatásokat a célcsoportokba tartozó személyeknek térítésmentesen nyújtja.
A szolgáltatást működtető szervezet a programba bevont célcsoporttal személyes kapcsolatot és együttműködést alakít ki és tart fenn,
Megteremti a lehetőséget a szolgáltatást igénybe vevők visszajelzéseinek fogadására, regisztrálására és a szolgáltatás folyamatába történő visszacsatolásra;
A projekt keretében komplex szolgáltatásrendszert alakít ki, sajátos és személyre szabott módszerek alkalmazásával,
Biztosítja az ügyfél személyes adatainak védelmét.

6. A pályázat elbírálásánál előnyt élveznek azok a projektek, amelyek:

Munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű településeken élő családokat segítik,
A bevont családtagok egynél több tagját munkába segíti, illetve az el nem helyezett ügyfelek képzésbe helyezését vállalja,
A foglalkozatási reintegráció érdekében együttműködnek a településen, vagy a kistérségben tevékenykedő más hasonló szolgáltatást nyújtó nonprofit szervezetekkel;
Munkaerőpiaci szolgáltatásban korábban nem részesülő emberek bevonására vállalkoznak,

7. A támogatásra vonatkozó tudnivalók

A program keretében támogatás igényelhető:

A projektben résztvevő munkatársak béréhez, bérjellegű költségekhez és járulékaihoz,
A projekt megvalósítása során felmerülő működési költségekhez,
A célcsoporttal történő kapcsolatteremtés és kapcsolat fenntartás, valamint a munkaerő-piaci rehabilitáció szükséges, és indokolt költségeire;
A szolgáltatások nyújtásához kapcsolódó eszközbeszerzésekhez, beruházásokhoz,
A megvalósítással összefüggésben felmerülő adminisztratív költségekhez,
Valamint a szolgáltatással kapcsolatban felmerülő egyéb indokolt költségekhez,
az útmutatóban részletezett feltételekkel.
Az egy szervezet által igényelhető OFA támogatás max. 15 millió Ft.

A támogatás formája

A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás.

Az OFA a program megvalósításához a más forrásból nem támogatott költségekhez nyújt támogatást. A megvalósításhoz szükséges források kiegészíthetők még a megyei munkaügyi központ decentralizált keretéből, az önkormányzatoktól, területfejlesztési alapokból, más szervezetektől kapott támogatásokból, illetve saját erő meglétéből. Az OFA előnyként veszi figyelembe, ha a területileg illetékes munkaügyi központ nyilatkozik arról, hogy a program melyik elemét, milyen mértékben és feltételek mellett támogatja. A más forrásból származó támogatások igazolását - nyilatkozatokat - a pályázathoz mellékelni kell. Amennyiben a pályázó a program megvalósításához önerőt készpénzben ajánl fel, úgy azt a szerződéskötés idejére biztosítania kell.

A támogatás időtartama

A projekteket több évre is megtervezhetik a pályázók, azonban az OFA támogatást a szolgáltatás maximum 14 hónapjára (2 hónap előkészítés és 12 hónap szolgáltatás) biztosít. A projektzárás végső időpontja: 2006. december 31.

A támogatások folyósításának ütemezése

Az OFA a támogatást - szerződésben meghatározott feltételek szerint - általában négy egyenlő részletben utalja a támogatottnak. Az OFA fenntartja a jogát arra vonatkozóan, hogy az egyes támogatási programok esetében az adott program sajátosságainak figyelembevételével eltérjen ettől.

8. A pályázat benyújtásának módja

A nyomtatott vagy floppyra másolt pályázati adatlap és a pályázati tájékoztató, valamint a pályázati díj befizetéséhez szükséges átutalási postautalvány térítésmentesen telefonon, illetve személyesen kérhető az OFA Közalapítványi Irodájában (1037 Budapest, Bokor u. 9-11. Tel: 388-1270, mellék: 129, fax: 388-1271).

A pályázatot 5 példányban kell elkészíteni. Ezek közül egy példányt véleményezésre a projekt megvalósítása szerint illetékes megyei (fővárosi) munkaügyi központnak kell benyújtani. A munkaügyi központ átvételi igazolását az OFA-hoz benyújtott pályázatához mellékelni kell. Az OFA-hoz a négy lefűzött (egy eredeti és három másolati) pályázatot valamint 1 db. a kitöltött formanyomtatványt tartalmazó floppyt, zárt borítékban, ajánlott postai küldeményként vagy személyesen kell eljuttatni.

A borítékon fel kell tüntetni a pályázó szervezet nevét, valamint a CSMK/2005 pályázati kódot

Pályázati díj: 5.000.- Ft.

9. A pályázat benyújtásának határideje (postára adás határideje): 2005. szeptember 2.

A támogatási kérelmekről döntés várhatóan 2005. október hónapban hozható. A projektek 2005. november-decemberi indulással tervezhetők.

10. Általános tudnivalók

A pályázatot az OFA által rendszeresített, a programtípusnak megfelelő pályázati dokumentáció formájában kell benyújtani. Határidőn belül érkezett pályázatnak számít az, amelyet a pályázat benyújtási határidejének utolsó napján adtak fel postán, vagy adnak át személyesen a Közalapítványi Irodában. A határidőn túl érkezett pályázat érvénytelen.
A pályázat benyújtását követően csak az OFA által kezdeményezett, formai hiánypótlásra van mód.
Az OFA elutasíthatja azokat a pályázatokat, amelyek esetében a pályázati dokumentáció nincs kitöltve, a kötelezően csatolandó mellékletek hiányoznak, illetőleg a pályázati felhívásban rögzített feltételeknek nem felelnek meg.
Az OFA a pályázatok tartalmát bizalmasan kezeli, tartalmukról felvilágosítást sem kívülállónak, sem a pályázaton résztvevőnek (a pályázat elbírálásában résztvevő személyek kivételével) nem ad.

A program során a beszerzést vagy a szolgáltatás igénybevételét a Pályázó végzi. A támogatás csak abban az esetben fordítható a kiadások általános forgalmi adójára (továbbiakban áfa), ha a támogatott a támogatásból finanszírozott kiadásainak áfa tartalmát az 1992. évi LXXIV. tv. (Az általános forgalmi adóról) alapján nem helyezi levonásba vagy az áfa visszaigénylésére beadott méltányossági kérelmét az adóhatóság elutasítja. Amennyiben a Támogatott a program megvalósítása során jelentkezik be az áfa hatálya alá és a támogatásból finanszírozott kiadásai kapcsán él áfa levonási jogával, vagy méltányossági visszaigénylést ad be, ezt köteles az OFA-nak bejelenteni és az áfával az OFA felé elszámolni. Az így elszámolt áfa maradványnak számít.
A közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX. törvényben foglalt feltételek fennállása esetén a Támogatott szervezet köteles közbeszerzési eljárást lefolytatni.
A pályázatok támogatásáról, vagy a támogatási kérelem elutasításáról szóló döntést, a Közalapítványi Iroda előterjesztése alapján az OFA Kuratóriuma jogosult meghozni, az OFA szakértői, monitora véleményének figyelembevételével az OFA Szervezeti és Működési Szabályzata szerint. A Közalapítványi Iroda a döntés előkészítés időszaka alatt a pályázattal kapcsolatos információkat nem szolgáltat.

A döntés végleges, jogorvoslatnak helye nincs.
Az OFA Kuratóriumának döntését - támogatás, elutasítás és érvénytelenség esetén egyaránt - a Közalapítványi Iroda a határozathozataltól számított legkésőbb 10 munkanapon belül írásban - indoklás nélkül - a pályázó tudomására hozza.
Az OFA Kuratóriumának döntésétől számított 30 napon belül a Közalapítványi Iroda kiküldi a nyertes pályázónak a támogatási szerződés tervezetét. A támogatási szerződésre vonatkozó előírások a pályázati Útmutató mellékletében megtekinthetők.
A támogatásról szóló döntés a támogatási szerződés tervezetének kiküldésétől számított 90 napig érvényes, amennyiben a támogatási szerződés aláírására a Támogatott hibájából e 90 nap alatt nem kerül sor, úgy a támogatásról szóló döntés érvényét veszti.

A Támogatási szerződésben rögzítésre kerül, hogy a Támogatott szervezet nevében aláírásra jogosult személy köteles a programmal összefüggő szabálytalanságokat felfedni, az OFA felé jelenteni, megkeresés esetén a kért információkat, dokumentumokat az OFA rendelkezésére bocsátani. Rögzítésre kerül továbbá, hogy e kötelezettség nem teljesítése vagy késedelmes teljesítése esetén az OFA jogosult a szerződésben kikötött szankciókat alkalmazni.
A pályázati feltételeknek nem megfelelő, vagy elutasított pályázatok egy példányát a pályázó szükség esetén átveheti a Közalapítványi Irodában a döntésről szóló értesítés kézhezvételét követő egy hónapon belül, a továbbiakban a Közalapítványi Iroda ezeket a pályázatokat nem őrzi meg, és nem küldi vissza.
Az OFA a benyújtott pályázatok tartalmát, az abban szereplő adatokat, a jogszabályi előírásoknak megfelelően bizalmasan kezeli.
Az OFA a Támogatott szervezetek nevét és címét, a támogatás célját és összegét a médiában, valamint saját honlapján is nyilvánosságra hozza.
Az OFA monitorai folyamatosan figyelemmel kísérik a támogatott programok megvalósítását. Szükség esetén - a program sikertelenségének elkerülése érdekében - segítséget adnak, illetve ajánlanak vagy közvetítenek a támogatottnak. A programok megvalósítását és pénzügyi vonatkozásait az OFA programvezetője, valamint az OFA ellenőrei ellenőrzik.

11. A pályázatok előkészítésének szakmai támogatása

A pályázattal kapcsolatban részletes tájékoztatás kérhető az OFA Kht. címén (Budapest, Bokor u. 15-17, telefon: (1)250-2351) vagy az OFA web oldalán (www.ofa.hu). A pályázattal kapcsolatban a pályázat benyújtásáig felvilágosítás telefonon Molnár Esztertől kérhető az (1)388-1270/129-es telefonszámon. A pályázati felhívással kapcsolatos kérdéseiket a [email protected] e-mail címre is küldhetik. A döntéselőkészítés ideje alatt az OFA Közalapítványi Irodája a pályázattal kapcsolatban információt nem ad.

Részletes programanyag az alábbi linkre kattintva letölthető:
http://www.ofa.hu/index.php?WG_NODE=WebDownloadP&WG_OID=PALf4dc247dc22349779

Az OFA tájékoztatása nyomán

  • 2024.05.14Mesterséges intelligencia használata a marketing munkában Képzésünk célja, hogy bemutassuk 2024-ben mi mindenre képes a mesterséges intelligencia, használata mennyire meg tudja könnyíteni a marketing szakemberek - vagy erre a pályára készülők - munkáját. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.16Atipikus foglalkoztatási formák – Dr. Bankó Zoltán Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
MFB: már lehet pályázni a kamatmentes, uniós forrású beruházási hitelre

A vállalkozások keddtől igényelhetik az uniós forrású kamatmentes beruházási hitelt, legfeljebb 100 millió forint értékhatárig - tájékoztatta a... Teljes cikk

Neumann János Program: a cél, hogy a 100 legjobb egyetem között legyen egy magyar is

Magyarország versenyképességét erősítik a Neumann János Program 340 milliárd forint keretösszegű pályázatai - hangsúlyozta Hankó Balázs, a... Teljes cikk

Már lehet pályázni a Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerésre

A Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerést azok az idehaza működő cégek érdemelhetik ki, amelyek a gyakorlatban is hozzájárulnak a befogadó... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek