Új főigazgató az Országos Mentőszolgálat élén
Kinevezték Burány Bélát az Országos Mentőszolgálat főigazgatójává - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkársága hétfőn.
Burány Béla több mint két évtizedes mentőszolgálati tapasztalattal rendelkezik. 2013 áprilisában került megbízott főigazgatóként a szolgálat élére. Előtte öt éven keresztül a Honvédkórház sürgősségi centrumában dolgozott vezető pozícióban.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkár tavaly április 8-án jelentette be, hogy Burány Béla került az Országos Mentőszolgálat élére. Szócska Miklós akkor azt mondta: ez a váltás egyfajta sebességváltást, gyorsítást jelent a mentőszolgálat fejlesztésében.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
2026. április 1-jétől Bobor Roland veszi át a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyárainak vezetését. Az immár 15 éve a Nestlénél dolgozó, számos... Teljes cikk
A szakembert határozatlan időtartamra nevezték ki vezérigazgatónak. Teljes cikk
Személyi változás történt a Shopfully magyarországi vezetésében: Zsatkulák István, a vállalat hazai ügyvezetője távozik pozíciójából, és a... Teljes cikk
- Ismét keresik az Év Fiatal Vállalkozóját 6 hónapja
- Felmérés: ilyen könnyítésre vágynak a magyar kkv-k 8 hónapja
- Ősszel újra emelkedhet a foglalkoztatás ezen a területen 8 hónapja
- VOSZ: elkerülhetetlen a bérmegállapodás újratárgyalása 8 hónapja
- Hőség az irodában? Így olvad el a csapat teljesítménye és a profit 8 hónapja
- 5+1 csapda a sikeres változás útjában - így kerüld el őket 9 hónapja
- Elég a méltatlan nyugdíjakból – országos népszavazás jöhet 9 hónapja
- Szolgálat közben halt meg a 38 éves magyar mentős 9 hónapja
- Így torzít és manipulál a mesterséges intelligencia a munkahelyen 10 hónapja
- Elindult az ÉVOSZ fenntarthatósági tagozata 12 hónapja
- Országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben 12 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?