Új szakmákkal bővülhet a Szakmajegyzék
Megkezdődött a vonatkozó jogszabálytervezet társadalmi egyeztetése.

A gazdasági igényekhez igazodva két új szakmával bővülhet a Szakmajegyzék, az egyik a dinamikusan fejlődő magyar filmiparban, a másik a nagy múltú magyar édességiparban hivatott biztosítani a megfelelő szintű szakmai ismeretekkel rendelkező utánpótlást - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a vonatkozó jogszabálytervezet társadalmi egyeztetése megkezdődött.
A "Digitális festő és média designer" egy versenyképes, kreatív szakma, amely ötvözi a művészi érzékenységet és a csúcstechnológiát a 21. század vizuális iparágaiban. A szakemberek tevékenysége kiterjed a filmes utómunkákra, a játékfejlesztésre és a folyamatosan fejlődő virtuális valóság rendszereire.
Az "Édességipari technikus" ipari és kézműves környezetben készít és gyárt édességeket, beleértve a gépi és kézi tartós desszerteket, csokoládémasszákat, bonbonokat, krémtöltelékeket, drazsékat, cukorkákat, karamellákat, süteményeket és teasüteményeket. Munkája során számításokat végez, ellátja a raktározási és csomagolási feladatokat - áll a közleményben.
"A folyamatos filmipari fejlesztések nyomán Magyarország évente több mint százmilliárd forintos költést vonz és a filmipar ma több mint húszezer embernek ad itthon munkát. A szakképzés feladata, hogy kiszolgálja ezt a dinamikusan fejlődő iparágat is" - hangsúlyozta Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a közlemény szerint.
"Emellett természetesen feladatunk a nagy múltú magyar iparágak támogatása is, ez indokolja az édességipari szakemberképzés technikumi szintű bevezetését. A megújult szakképzési rendszerben folyamatosan egyeztetünk a gazdaság szereplőivel és figyelemmel kísérjük a gazdaság igényeit, a technológiai változásokat. Feladatunk, hogy ezekre a változásokra reagáljunk és képzéseink révén megfelelő szintű tudással rendelkező fiatalokat készítsünk fel a munkaerőpiacra" - idézte a KIM az államtitkárt.
MTI
fotó: pixabay
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Volt, aki két órát állt sorban, hogy felmondjanak neki. Teljes cikk
Jelentős hatékonyságnövekedést és új üzleti lehetőségeket teremtve hoz gyökeres változásokat a pénzügyi szolgáltatások, különösen a banki... Teljes cikk
1700 dolgozót érinthet a döntés. Teljes cikk
- Az igénylők közül ennyien kapták meg eddig a munkáshitelt 2 hónapja
- Orbán Viktor szerint milliószám jönnek majd az ukrán munkások 2 hónapja
- Új vezérigazgató a TV2 Média Csoport élén 2 hónapja
- Mennyit keresnek a taxisok? 3 hónapja
- Megszűnik a TB-kiskönyv - mi lesz helyette? 3 hónapja
- Idén is díjazták a 40 év feletti női szakembereket 4 hónapja
- Elutasítások, bérszakadék, agyelszívás – ezzel küzd a reklámszakma 4 hónapja
- Felértékelődnek a kétkezi szakmák? - mutatjuk mennyit keres egy karbantartó 4 hónapja
- Felmérték a digitális készségeket: utolsó helyen a magyar gimnazisták 4 hónapja
- Elindul a Demján Sándor Program digitalizációt segítő pályázata 5 hónapja
- Czomba Sándor: A regisztrált álláskeresők alacsony száma a gazdasági fordulat jele 5 hónapja