kapubanner for mobile

Unió előtt a fiatalkorúak illegális foglalkoztatásának ügye

Olajos Péter írásbeli választ igénylő kérdést intézett az Európai Bizottsághoz a fiatalkorúak illegális foglalkoztatásának ügyében.

A képviselő beadványában emlékeztetett rá, hogy a közelmúltban Magyarországon munkaügyi ellenőrzések során több fiatalkorúakat illegálisan dolgoztató társaságot lepleztek le, ahol mindössze 13-14 éves gyermekeket dolgoztattak autópálya-építésnél, illetve mezőgazdasági munkáknál.

Olajos felhívta a figyelmet, hogy a vonatkozó munkaügyi szabályok és a kirótt súlyos - akár több millió forintos - pénzbüntetés ellenére egyes vállalkozások továbbra sem riadnak vissza a 16 évnél fiatalabbak tiltott foglalkoztatásától, mert a kifizetett alacsony bérek mellett ez még mindig komoly anyagi előnyt jelent számukra.

A politikus szerint a feltárt esetek száma nyilvánvalóan jóval elmarad a valós adatoktól, a jelenlegi magas adóterhek miatt több magyarországi vállalkozás dolgoztat illegálisan fiatalkorúakat, vállalva a szankciókat is. Hozzátette, a probléma számos uniós tagállamban, illetve tagjelölt országban is jelen van.

Olajos végül azt tudakolta a Bizottságtól, hogy milyen konkrét intézkedéseket kíván tenni a fiatalkorúak illegális foglalkoztatásának megakadályozása ellen.
  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Felmérés: a régióban a vezetők többsége potenciális kockázatnak tartja az AI-t

Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk

Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban

A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk

Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács

Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk