Vezetőkre nem vonatkozik a létszámstop
Nem vonatkozik a közigazgatási létszámstop a vezetőkre, így például a szakállamtitkárokra, minisztériumi főosztályvezetőkre, illetve bizonyos körben a helyetteseik pozíciójára - tudta meg a Népszava.
Az alacsonyabb szintű vezetői állásból távozókat akkor lehet pótolni, ha a munkáltató az új vezető kinevezéséhez szükséges pénzt a nyugdíjas foglalkoztatottak létszámcsökkentésével kigazdálkodja.
A hét elején jelentette be a kormány, hogy teljes létszámstopot rendelt el, a központi közigazgatásban egyetlen álláshelyre sem lehet új köztisztviselőt felvenni, ha valaki távozik állásából.
Szollár Domokos kormányszóvivő a bejelentéskor azt mondta: a tiltás csak a rendőrség járőreire, nyomozóira, valamint a Magyarország 2011-es EU soros elnökségéhez kapcsolódó feladatokat végző szakemberekre és az uniós foglalkoztatási projektekeben dolgozókra nem vonatkozik.
hirado.hu/Nepszava
A hét elején jelentette be a kormány, hogy teljes létszámstopot rendelt el, a központi közigazgatásban egyetlen álláshelyre sem lehet új köztisztviselőt felvenni, ha valaki távozik állásából.
Szollár Domokos kormányszóvivő a bejelentéskor azt mondta: a tiltás csak a rendőrség járőreire, nyomozóira, valamint a Magyarország 2011-es EU soros elnökségéhez kapcsolódó feladatokat végző szakemberekre és az uniós foglalkoztatási projektekeben dolgozókra nem vonatkozik.
hirado.hu/Nepszava
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Egy perc alatt szállította ki az ételt az év leggyorsabb magyar futárja
Egy miskolci futár állította be a 2015-ös rekordot. Teljes cikk
Felmérés: világszerte minden ötödik ember munkahelyet váltana egy éven belül
Egy friss kutatásban a legtöbben a karrierfejlődés iránti vágyat nevezték meg a legnagyobb ösztönzőként, hogy új munkahelyet keressenek. Teljes cikk
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és... Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
- Megnyílt a 155 milliárd forintos keretösszegű vállalkozói program 7 hónapja
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 8 hónapja
- NGM: erre van szükség a vállalkozások növekedéséhez 8 hónapja
- Június végéig pályázhatnak a vállalkozások az Év Felelős Foglalkoztatója elismerésre 9 hónapja
- Bejelentették a nyugdíj-kompenzáció részleteit 10 hónapja
- A kormány várja a javaslatokat a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj jelöltjeire 10 hónapja
- Így vehetik majd igénybe a nyugdíjasok az áfa-visszatérítést 11 hónapja
- Tehetségbarát vállalat díjért versenyezhetnek a munkaadók 12 hónapja
- Építési és Közlekedési Minisztérium: továbbra sincs home office a MÁV-csoportnál 12 hónapja
- Már erre is fordítható a SZÉP kártyára érkező összeg fele 2025-től 1 éve
- Így kapható munkáshitel: megjelentek a részletszabályok 1 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa