Megjelent: 17 éve

Vezetőt vált a Magyar Suzuki

A Magyar Suzuki Zrt. élére Takeucsi Hiszasi személyében új vezérigazgató került, miután Ozava Iszao vezérigazgató új megbízást kapott az anyavállalatnál, a Suzuki Motor Corporation (SMC) kötelékében, március 1-jei hatállyal.

A társaság szerdai közleménye szerint új feladatkörében Ozava Iszao a Suzuki Motor Corporation tengerentúli leányvállalatainak működését felügyeli, különös tekintettel azok pénzügyi és adminisztratív részlegeire, a gépjármű- és a motorkerékpár-értékesítési piacokon egyaránt.

Az SMC a rendkívül nehéz pénzügyi helyzetre tekintettel erősíteni kívánja központi operációját: az újonnan létrehozott osztály ellátja a tengerentúli leányvállalatok további pénzügyi felügyeletét, és ezzel támogatást nyújt az anyavállalat számára.

A Magyar Suzuki Zrt. irányítása előtt Ozava Iszao, aki 1978 óta dolgozik az anyavállalat kötelékében, a Suzuki Motor Corporation közép- és kelet-európai régiója járműipari hálózatának marketing-csoportvezetőjeként tevékenykedett. A magyar leányvállalatot 2007 áprilisa óta vezette.

Takeucsi Hiszasi 2007. októberben csatlakozott a Magyar Suzuki Zrt. vezetői testületéhez vezérigazgató-helyettesként és az igazgatósági testület tagjaként, feladatkörében a vezérigazgató munkáját támogatta.

A szakember magyarországi megbízása előtt a Suzuki Motor Corporation központjában a vezérigazgatói titkárságot vezette. Karrierje az Suzuki Motor Corporation kötelékében 1986-ban kezdődött, miután befejezte tanulmányait a Yokohama Nemzeti Egyetemen, üzleti tudományok szakon. Később, 1986-1997 között az európai marketing osztály munkatársa volt, majd 1997-2003-ban a Suzuki ausztráliai leányvállalatát vezette Melbourne-ben.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek