440 milliárd forint kárt okoz a stressz
Az Európai Unióban 217 millió munkavállaló dolgozik, szükség van egységes szabályozásra a munkavédelem terén, hangsúlyozta Andor László uniós biztos. A magyar cégeknek 440 milliárd forintos kárt okoznak a munkahelyi mentális egészségügyi problémák, írja a Napi.hu.
Ugyanakkor a válság ezen a területen is komoly visszaesést okozott, egyrészt a magas munkanélküliség - 26 millió állástalan -, a munkahelyek bizonytalansága, másrészt ezek minőségének romlása mind stresszt okoz, amely ma az első számú munkahelyi kockázat.
Hatásai pedig konkrét anyagi veszteségekhez vezetnek. Az európai cégek akár évi 240 milliárd eurót is veszítenek, ebben benne vannak a betegnapok, a korai nyugdíj és egyéb a teljesítményt érintő tényezők. Az Eurobarométer adatai szerint Magyarországon a kieső munkanapok több mint felének a stressz az oka, amely így összesen évi 440 milliárd forint veszteséget okoz a vállalkozásoknak.
Nagyok a kockázatok, de vannak eszközök ennek kezelésére, megelőzéssel, képzéssel, amelybe azonban pénzt kell fektetni. A jobb munkahelyi körülmény, megfelelő munkabiztonság kialakítása megtérülő beruházás, hangsúlyozta Andor László.
Napi.hu
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Felhívást adott ki a Zala Vármegyei Területi Védelmi Bizottság a péntek délelőtt várható jelentős mennyiségű ónos eső miatt; a zalai... Teljes cikk
Egy munkahelyi baleset nemcsak váratlan, de komoly következményekkel is járhat a dolgozó egészsége és megélhetése szempontjából. Éppen ezért... Teljes cikk
A legfrissebb uniós adatok szerint 2023-ban a halálos munkabalesetek negyede nem gyárakban, nem építkezéseken, hanem közterületen történt. Az EU-ban... Teljes cikk
- 10 követelés, ami minden dolgozót érint – országos petíció indult a bérek és a munkafeltételek miatt 5 napja
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 6 napja
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 1 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 1 hete
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 1 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 2 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 2 hete
- 120 új állás egy magyar városban – dán óriás érkezik Csongrádra 3 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 3 hete
- Boldogtalan britek: stresszesek és túlterheltek a szigetország dolgozói 3 hete
- Hogyan nőtt az alkoholfogyasztás a válság alatt? - Veszélyben a vezetők? 4 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig