A biztos nyugdíj kulcsa az előtakarékosság lehet
Egy év alatt 11 százalékkal nőtt azok aránya, akik nehezebb nyugdíjas évekre számítanak, mint amilyen a szüleiknek volt - derült ki az OTP Bank Öngondoskodási Indexéből. Viszont 2019 óta növekszik azon válaszadók aránya, akik terveznek félretenni az anyagi gondoktól mentes időskoruk érdekében.
A kutatásból kiderül, hogy valóban sokan érzik bizonytalannak időskori egzisztenciájukat, ugyanakkor sokan tesznek lépéseket is a biztos anyagi helyzet megteremtése érdekében. Az emberek túlnyomó többsége (63%) szerint az infláció ellenére is fontos, hogy megtakarítást képezzenek, ebből 28% tart otthon is nagyobb mennyiségű megtakarítást. Az otthon tartott megtakarítások mellett álló fő érv általánosságban az, hogy ha szükség van rá, kéznél legyen.
A nyugdíjmegtakarításokra jelentkező igényt a nyugdíjpénztár taglétszámának növekedése is jelzi. 2022-ben tovább növekedett az OTP Nyugdíjpénztár taglétszáma, valamint a megtakarítási hajlandóság is felfelé ívelt. A tavalyi adatok alapján a számlanyitások volumene folyamatosan, 9 százalékkal nőtt az elmúlt évben, ami azt jelenti, hogy a taglétszám 2022-ben több mint 18 000 fővel emelkedett és decemberben megközelítette a 260 ezret. Ez két év alatt több mint 20 000 fős növekedést jelent figyelembe véve a tagságot megszüntető tagokat, derül ki a cég közleményéből.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország népessége csökkenő tendenciát mutat, és öregszik is - ez a kettős demográfiai kihívás egyre érezhetőbb hatással van a társadalom... Teljes cikk
A legfrissebb becslések szerint már 770 ezer magyar dolgozik tartósan külföldön, a legtöbben Ausztriában, Németországban és az Egyesült... Teljes cikk
Sok félreértés forrása, hogy a magyar nyugdíjrendszerben elkülönül egymástól a nők kedvezményes nyugdíjára való jogosultság... Teljes cikk
- Bizonytalan jövő, nulla megbecsülés: így érez a dolgozó fiatalok nagy része 1 hónapja
- Kevesen használják fel lakáscélra az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat 1 hónapja
- Megtakarítások: a fiatalok nem húznák sokáig a félretett pénzükből 3 hónapja
- A legtöbben erre fordítják a nyugdíjpénztári ingatlancélú kifizetéseket 3 hónapja
- Nyugdíj: ezért fontos minél előtt belevágni az öngondoskodásba 4 hónapja
- Ismét két számjegyű hozammal zártak tavaly az önkéntes nyugdíjpénztárak 4 hónapja
- Felmérés: a magyar fiatalok fele semennyi pénzt nem tudott félretenni tavaly 4 hónapja
- Új rekordok születtek 2024-ben a pénztárszektorban 4 hónapja
- Jelentősen optimistábbak a fiatalok a karrierlehetőségeiket illetően 5 hónapja
- Nyugdíj-előtakarékosság: ennnyi pénzt halmoztak fel a magyarok a Kincstárnál 5 hónapja
- Rekordszintre nőtt a fiatalok jövedelme - átlagosan ennyiből gazdálkodnak 5 hónapja