A Jobbik módosítana a nyugdíjrendszeren

A Jobbik több ponton módosításokat kezdeményez a nyugdíjrendszerben kormányra kerülése esetén. Az első intézkedések között tennék lehetővé, hogy a férfiak is 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehessenek, 2019-től pedig méltányos és differenciált nyugdíjemelést valósítanának meg, első körben a 100 ezer forint alatti nyugdíjakat növelnék - írja az MTI.

Sneider Tamás, az ellenzéki párt alelnöke elmondta, hogy az időseket, illetve a szociális kérdéseket érintő ügyekre önálló társadalompolitikai tárcát hoznának létre, amelynek vezetését egy - egyelőre megnevezni nem kívánt - szakemberre bíznák.

Értékelése szerint a területen az elmúlt 8 évben minden kérdés politikai érdekeket szolgált. Példaként a "választási utalványként" említett Erzsébet-utalványokat és a magánnyugdíjpénztári vagyont említette.

A jobbikos politikus szóvá tette a fejlesztések elmaradását, azt ígérve, pártja otthonépítési programba kezdene, mert 30 ezren várakoznak a férőhelyekre.

A politikus az otthoni idősápolás megerősítése érdekében országosra és egységes színvonalúra bővítené a jelzőrendszer szolgálatot, továbbá arról is beszámolt: nyugdíj-kiegészítést vezetnének be a felnevelt gyermekek után.

A Jobbik alelnöke megismételte: az általános inflációt követő nyugdíjemelés helyett a magyar indexálást alkalmaznák, azaz bevezetnék, hogy az emelés a nyugdíjas kosár inflációját vegye alapul.

Sneider Tamás közölte: számításai szerint a járulékbefizetések mértéke nagyobb, mint amiből nyugdíjakat folyósítanak, így szerinte lenne fedezete az elképzeléseiknek.

MTI
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Élő végrendelet – ezért nem szabad halogatni ezt a döntést

Magyarországon a férfiak jelentős része már a nyugdíjkorhatárt sem éri meg, és egy váratlan baleset vagy súlyos betegség egyik pillanatról a... Teljes cikk

Tényleg nem számít a ’88 előtti kereset a nyugdíjban? – van két fontos kivétel

Sokan hiszik, hogy az 1988 előtti kereset soha nem számít bele a nyugdíjba. Valójában két kisegítő szabály alapján bizonyos esetekben mégis... Teljes cikk

Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély?

A nyugdíj előtti álláskeresési segély (NYES) azoknak a nyugdíjhoz közel álló álláskeresőknek nyújt segítséget az életvitelükhöz, akik... Teljes cikk