A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők megoszlása az ellátás típusa szerint - grafikon
2024 elején a nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők 76%-a nyugdíjkorhatárt betöltött öregségi nyugdíjas volt, 6,1%-uk a nők kedvezményes öregségi nyugdíjában, a „nők 40”-ben részesült. Ez utóbbi jelenleg az egyetlen nyugdíjazási forma, amely életkori feltétel nélkül lehetővé teszi az öregségi nyugdíjba vonulást, amennyiben az igénylő nő rendelkezik 40 év jogosultsági idővel, ezen belül is 32 év keresőtevékenységgel.
Az ellátottak 10%-a megváltozott munkaképességűeknek járó ellátást, ezen belül rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást kapott. Fő ellátásként hozzátartozói nyugellátásban, azaz özvegyi és szülői nyugdíjban, valamint árvaellátásban az ellátottak 4,1%-a részesült.

forrás: KSH
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2024-ben a háztartásokban az egy főre jutó évi nettó átlagjövedelem 2 millió 797 ezer forint volt, amely 13,6%-kal magasabb, mint 2023-ban. - írja a... Teljes cikk
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó mediánkeresete 2024-ben 517 000 forintra nőtt, és az átlagkeresetnél nagyobb mértékben, 15,4%-kal... Teljes cikk
Az előző év azonos időszakához képest nem változott a rendszeres keresetek aránya a kereseten belül. A II. negyedévet a rendszeres keresetek –... Teljes cikk
- Sokan nem tudják: így jár pénz nyugdíj előtt is 2 hete
- Hogyan időzíthető optimálisan a Nők40 igénylése 2026-ban? 3 hete
- Aggasztó adatok - Már a fiatalok sem hisznek a magyar nyugdíjban? 3 hete
- Sokan követik el ezt a hibát a 13. és 14. havi nyugdíjjal 3 hete
- Védett kor 2026-ban: kirúgható-e az, aki már közel a nyugdíjhoz? 4 hete
- Nyerteseket hirdettek a Foglalkoztatas2025 pályázatban 2 hónapja
- Nyugdíj 2026: mi marad és mi változik? 2 hónapja
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 2 hónapja
- Már csak alig több mint két hét maradt az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére 2 hónapja
- Elfogadták jogszabályt: így vezetik be a 14. havi nyugdíjat 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig