Borzalmas körülmények között dolgoztak a diákok
Az egyik diák édesanyja a Facebookon írta meg milyen embertelen körülmények között dolgoztatták a fiatalokat egy balatonlellei étteremben. Az anya azt állítja a rossz munkakörülményeken kívül, nem kaptak fizetést és nem volt munkaszerződésük sem - derül ki a TV2 riportjából.
Az étterem tulajdonosa azt nyilatkozta a Tényeknek, hogy a diákok be voltak jelentve, szerződést azért nem kötöttek, mert alkalmi munka volt. A piszok pedig azért volt, mert az étteremben éppen felújítás zajlik. Azt is mondta, hogy azért nem kaptak pénzt a fiatalok, mert az majd átutalással érkezik később.
Korábban itt írtunk arról milyen feltételekkel lehet diákokat foglalkoztatni. A riportban megszólaló ügyvéd szerint a munkáltató alkalmi diákmunka esetén nem köteles szerződést íratni, de erősen ajánlott. Bejelentési kötelezettsége mindenképpen van. Az édesanya feljelentést tett a munkaügyi bíróságon az eset miatt.
Tények/TV2
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Korántsem csak a vakáció alatt van kiemelkedő kereslet a fiatal munkavállalók iránt. A cégek egyre korábban, már október elején megkezdik a... Teljes cikk
Az angol nyelv magas szintű ismeretéhez köti a brit kormány a legális bevándorlást. Az erről szóló törvénytervezetet kedden terjesztette az... Teljes cikk
A diákok munkahelyválasztásánál a társadalmi hasznosság erős motiváció: a diákok 80 százalékát inspirálja, ha munkája pozitív hatással van a... Teljes cikk
- Mire költik a fiatalok a munkáshitelt? 4 napja
- Mire jók a laza péntekek az irodában? 5 napja
- Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten 2 hete
- Kiderült, mely cégekben dolgoznak az ország legokosabb munkavállalói 2 hete
- Ezzel a 7 lépéssel képernyőmentes lehet a karácsonyi ünneplés 2 hete
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 3 hete
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 3 hete
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 3 hete
- A csendbe menekülnének az állandóan elérhető dolgozók 3 hete
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 3 hete
- Itt a NAV listája - Ők nem jelentették be a dolgozóikat 4 hete

A tudás törvényei: a megértés kulcsa