Drasztikusan drágulhatnak a nyári táborok
Akár 25-30 százalékkal is drágulhatnak a nyári gyermektáborok. A szervezők egyelőre tartják az árakat, de mivel drasztikusan visszaesett a kereslet, egyre többen törölhetik a meghirdetett turnusokat, ami megdrágítja a szolgáltatást.
„A 2020-as esztendő álomszerűen indult a táborpiacon, ugyanis az idei esztendőben február hónapban 20 százalékkal több jelentkezést regisztráltunk a táborokba, mint a tavalyi év azonos időszakában. Ezt követően, a koronavírus megjelenése után, a jelentkezések száma drasztikusan visszaesett" - mondja Tóth Béla, a Táborfigyelő gyermektábor-összehasonlító portál vezetője.
"Ez azért jelenthet hatalmas problémát, mert ha a jelentkezések elmaradnak, a táborszervezők jó része dönthet úgy, hogy mégsem szervezi meg a turnusokat. Így előállhat az a helyzet, hogy mire elkezdődik a nyári szünet, és a vírus lecseng, nem lesz elég tábor" - teszi hozzá.
A kisebb kínálat és a megnövekedett kereslet hatására egyrészt gyerekek ezreinek nem juthat hely, másrészt a túlkereslet árfelhajtó hatású lehet, azaz a családoknak érdemben, akár 25-30 százalékkal is többet kell fizetnie egy-egy turnusért, mint korábban.
A táborszervezők egyelőre tartják meghirdetett árakat, de ahogy haladunk előre az időben, ez változni fog.
"Fontos tudni, hogy a szülők által befizetett előlegek a tábor elmaradása esetén visszajárnak, ha központi utasításra kell eltekinteni a tábor megszervezésétől" - hívja fel a figyelmet Tóth Béla.
Azaz ha az operatív törzs ilyen döntést hoz, a családokat anyagi kár nem érheti. Ezzel együtt nem mindegy, hogy a szülők most jelentkeznek alapáron vagy már az emelkedett díjakon kell tábort találniuk a csemetének.
Ráadásul a táborok szerepe idén még fontosabb lesz, mint az elmúlt években. A biztonságos felügyelet és az élménydús vakáció mellett kiemelkedő jelentősége lesz a táborok szociális hatásának is. Ha minden így marad, a nebulók a nyári szünet kezdetekor már három hónapja nem látták barátaikat, nem játszhattak kortársaikkal, így ez az élmény még inkább előtérbe kerül.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívása ma nem a létszám-, hanem a használható tudás hiánya. A technológiai és ipari átalakulás... Teljes cikk
A fosszilis energiahordozóktól való elmozdulás soha nem látott munkaerő-igényt teremt az elektromos hálózatok körül: tízezrével nyílnak új... Teljes cikk
Magyarországon is megvetette a lábát a munka világát jó értelemben felforgatni akaró - lapos szervezet, döntés az alsó szinteken, emberközpontú... Teljes cikk
- Még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra 9 hónapja
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 10 hónapja
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 10 hónapja
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 10 hónapja
- Mi leszel, ha nagy leszel? Ingyenes nyári tábor segíthet a döntésben 11 hónapja
- A Covid utóhatásai - A fiatalok közel háromnegyedét érinti a szociális szorongás, a karrierjüket is befolyásolja 13 hónapja
- Ilyen hatással van a munkavégzésre a hosszú Covid 1 éve
- Új regionális vezetője lett a Bátor Tábornak 2 éve
- Nyári diákmunka program - ezekben a munkakörökben dolgoztak a legtöbben 2 éve
- Harminc országból több mint száz hallgató a debreceni nyári egyetemen 2 éve
- Több mint 21 ezren dolgoznak a Nyári diákmunka programban 2 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben