Edénycsepegtetés minőségi edényszárítókkal!
Meglepő módon ismét egyre többen szeretnének beszerezni műanyag edényszárítókat, holott a mosogatógépek előtérbe kerülésével, néhány évtizeddel ezelőtt jócskán megcsappant irántuk a kereslet.

Fontos szempont, ha már az edényszárító vásárlása mellett döntünk, hogy a praktikussága mellett tényleg megfelelő minőségű is legyen, és ne kelljen a jövő évben megint egy újabbat venni, mint ahogy sok más termék esetében napjainkban sajnos arra kényszerülünk.
Hogyan volt ez régen?
Nagyanyáink korában nemhogy mosogatógép, de még edényszárító sem volt. A háziasszonyok vagy egyből eltörölgették konyharuhával az elmosott edényeket, evőeszközöket vagy pedig egy törlőkendőt leterítettek a konyhaasztalra, és arra pakolták a vizes eszközöket.
Később, ahogy megjelentek az egy- vagy kéttálcás mosogatók, sokan a másik tálcát használták vagy még ma is használják a lecsepegtetésre. Ez is egy okos ötlet, hiszen ott van benne a lefolyó, nem kell külön konyharuhát elpazarolni.
A konyhák technikai fejlődésével egyidőben, és a műanyag termékek térnyerésével megjelentek azonban a praktikus edényszárítók, amelyeket a mosogatótálca nem használt oldalára lehetett helyezni. Aki csak egytálcás mosogatóval rendelkezett, az pedig a mosogatótálca mellé rakta le.
Mosogatógépek mellett edényszárító?
A mosogatógépek bevezetésével nagyon sok háziasszony könnyebbült meg, hiszen ez az egyik legjobb találmány, amely létezik a konyhában és temérdek gondot levesz az ott szorgoskodók válláról.
Ugyanakkor aki már sok éve használja ezeket a nagyszerű szerkezeteket, rájöhetett, hogy bizony nem mindig mosogatja el jól a lábasokat, bögréket, valamint léteznek olyan konyhai eszközök, amelyeket nem is szabad beletenni, mert tönkreteszi őket vagy rontja a minőségüket.
Így az a jó hír, hogy ismét megjelentek a praktikus edényszárítók, amelyek most már különböző méretekben is elérhetők, hogy akár a kicsi konyhának is hasznos tagjai legyenek. A Curver.hu webáruház konyhai termékei kategóriájában számtalan különböző méretű, típusú és kialakítású műanyag edényszárítót forgalmaznak.
Minőség és praktikum egyben
A konyhai kiegészítők piacán is, mint ahogy mindenhol, nagy árudömpinggel szembesülhetünk, így nagyon nehéz kiválasztani azokat, melyek a magas minőséget képviselik, hiszen egy műanyag termék kívülről mindig jól néz ki. Lényeges, hogy ne csak a látszatra adjunk, hanem biztosak legyünk benne, hogy amit megveszünk, az időtálló és strapabíró legyen, ne kelljen néhány hónap múlva lecserélni.
Változatos kialakítások, könnyű kezelhetőség
Nem csupán a méretükben különböznek a műanyag edényszárítók, hanem formavilágukban is. Közös bennük, hogy található egy külön az evőeszközök csepegtetésére elkülönített rész, de ez máshol és máshogy szokott elhelyezkedni.
Elérhetőek tálcás vagy tálca nélküli kivitelezésű csepegtetők is. Ez utóbbi pontosan arra a korábban említett esetre szolgál, amikor az egyik mosogatótálcára szeretnénk ráhelyezni az edényszárítót. Hogy kinek melyik a praktikusabb, azt az egyéni igények és a konyha mérete dönti el.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t. Teljes cikk
A munka világa 2025-ben már nem a klasszikus irodai hierarchiáról szól: ma már fizetnek azért, ha valaki ölel, alszik vagy épp AI-személyiségeket... Teljes cikk
Üzemi baleset történt az ajkai erőműben, a helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban, míg két másik férfit... Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?