kapubanner for mobile

Egyhetes sztrájk lehet Oroszlányban

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A szerdai kétórás figyelmeztető sztrájk után akár egy hétre is leállhat a munka a Wescast Hungary Autóipari Zrt. 1200 főt foglalkoztató oroszlányi gyárában, mert a felek álláspontjai nem közeledtek - tudta meg a napi.hu.

Hat ember kivételével az üzem összes dolgozója letette a munkát, a kollégák nagyon fegyelmezettek voltak - számolt be a napi.hu-nak László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke. A dolgozók elvárásait nagyban befolyásolta, hogy a cég folyamatosan azt kommunikálta, hogy mennyire jól megy nekik.

A munkáltató a sztrájk után nyilatkozott, hogy még ezen a héten jelzi, hogy elfogadhatónak tartja-e a megállapodást az új követelésről, vagy sem.
A Wescast bruttó 65 forintos órabér-emelést ajánlott, a munkavállalók viszont egységesen, minden alkalmazottra nézve a négyszeresét kérték kezdeti követelésként, ami bruttó 70 ezer forintos növekményt jelentett volna.

napi.hu

  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek