Egyre több a regisztrált álláskereső Budapesten
Az idén eddig minden hónapban 10 százalékos többletet mutatott a regisztrált álláskeresők száma az egy évvel azelőtti értékhez képest. Ezt a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal szakemberei azzal magyarázzák, hogy a korábbiaknál többen jelentkeznek a regisztrációba az inaktívak közül.
Az idei év januárjában 0,5 százalékkal több álláskeresőt regisztráltak mint egy évvel korábban. A többlet februárban már 3 százalék volt, márciusban pedig 7,4 százalék és áprilisban 10,5 százalék. A májusi többlet még magasabb volt, 12,2 százalék, a júniusi pedig 12 százalék. Ez a szint jellemezte a további hónapokat is, júliusban 9,5 százalékkal volt több az álláskereső mint egy évvel korábban, augusztusban 10,4 százalékkal, szeptemberben 9,9 százalékkal, októberben 9,5 százalékkal.
Érdekes módon a regisztráltak idei többlete nem csak a hátrányos helyzetű térségekből kerül ki. Budapesten például, ahol még mindig a legalacsonyabb a munkanélküliség a leghátrányosabb térségekhez hasonló, vagy annál is magasabb volt a regisztráltak többlete az idén az egy évvel korábbi adathoz képest. Januárban például az országos átlagban a többlet 0,5 százalék volt, Budapesten viszont 8,5 százalék, ehhez hasonló többletet csak Békés megyében jelentett a regisztráltak létszáma alig több mint 7 százalékkal. Ugyanakkor Győr-Moson-Sopron megyében 14 százalékkal, Komárom-Esztergom megyében csaknem 12 százalékkal csökkent a regisztrált létszám az egy évvel korábbihoz képest.
Ez jellemezte az idei év további hónapjait is, Budapesten 10-20 százalékkal több álláskeresőt regisztráltak végig mint egy évvel korábban, hasonlóan Hajdú-Bihar megyéhez és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéhez. Közben Győr-Moson-Sopron megyében minden hónapban csökkent a regisztráltak száma az egy évvel korábbihoz képest, több hónapban ez 15-18 százalékos csökkenés volt. Ez a csökkenő tendencia jellemezte Komárom-Esztergom megyét is.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalkozások számára kiemelten fontos a vállalati gépjárműhasználat költségeinek pontos és NAV-kompatibilis elszámolása. Összegyűjtöttük... Teljes cikk
A sportbelépő továbbra is az egyik legkedveltebb eleme a cafeteria-rendszernek 2025-ben, hiszen adózási szempontból is kedvező keretek között segíti... Teljes cikk
A Bérgarancia Alap a magyar munkajogi védelem egyik sarokköve, amely megóvja a dolgozókat akkor is, ha munkáltatójuk váratlanul fizetésképtelenné... Teljes cikk
- A munkanélküliek számának alakulása 2020 és 2024 között hazánkban 2 hónapja
- Íme a legfrissebb adatok az álláskeresők számának változásáról - grafikon 3 hónapja
- Álláskeresési járadék 3 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb vezetési tanácsadó cégek 3 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 3 hónapja
- Jelentős árbevétel-növekedések a flottakezelőknél 3 hónapja
- Ismét helycsere a dobogó tetején - itt a legnagyobb relokációs cégek listája 3 hónapja
- Milyen kihívások formálják a bérszámfejtés outsourcing piacot 3 hónapja
- Ők adnak munkát a nyugdíjasoknak: itt vannak a legnagyobb szövetkezetek 4 hónapja
- Trendalkotó múlt, inspiratív jövő - Ocskay Szilárd, a NEXON alapító-ügyvezetője 4 hónapja
- Élesedik a verseny a dobogón: itt vannak a legnagyobb HR és bérszámfejtő outsourcing cégek 4 hónapja