Egyre többen tesznek félre a nyugdíjas évekre
Az NN Biztosító reprezentatív felméréséből kiderül, hogy a 24-55 év közti magyar lakosság 47 százaléka tervez valamilyen nyugdíjcélú megtakarítást, akik már rendelkeznek ilyennel, azoknak a 61 százaléka sikeresen félre is tud tenni - írja a Portfolio.
A válaszadók 9 százaléka rendszeresen támogatja nyugdíjaskorú szüleit, 31 százalékuk pedig alkalmanként.
Az összes válaszadónak mintegy fele, 47 százaléka tervez nyugdíjcélú megtakarítást, ezt csak a vésztartalékképzés (70 százalék), és a lakásfelújításra félretett összeg előzte meg (54 százalék). Akik tervezik a nyugdíj célú megtakarítást, azoknak 61 százaléka már rendelkezik is ilyennel.
Jellemzően az 51-55 éves korosztály, a budapesti lakosság, illetve a 250 ezer forint feletti jövedelemmel rendelkező háztartások teszik ki a nyugdíjcélra aktívan megtakarítók körét.
Fotó: Pixabay
Portfolio
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A nyugdíjak emelése ma Magyarországon szinte kizárólag az inflációt követi, így az idősek ugyan papíron nem veszítenek a jövedelmük... Teljes cikk
Jelentős, akár 9,4 százalékos emelkedés várható a nyugdíjszámítás egyik kulcstényezőjében, ami érdemben befolyásolhatja a megállapított... Teljes cikk
Ma a nyugdíj az átlagkeresetnek mindössze 47,5%-a. Míg az Európai Unióban átlagosan a GDP 12,9%-át fordítják nyugdíjakra, Magyarországon az arány... Teljes cikk
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 2 hete
- Szja kedvezmények: ezeket érvényesítheti 2026-ban 2 hete
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 3 hete
- A szakértő szerint elkerülhetetlen a nyugdíjrendszer reformja 3 hete
- Mi az a valorizációs szorzó, ami kulcs a nyugdíjszámításnál? 3 hete
- „Az egészséges nagymama, nagypapa olyan, mint a lottóötös” – növelhetik-e az egészségügyi kiadások a GDP-t? 3 hete
- Mennyivel kap kevesebbet a magyar az osztrák nyugdíjasnál? Így értéktelenedett el a nyugdíj Magyarországon 4 hete
- Hogyan lehetne visszahozni a korkedvezményes nyugdíjakat? 1 hónapja
- Rekordtaglétszám, rekord befizetések – mi áll az önkéntes pénztárak berobbanása mögött? 1 hónapja
- Ekkora reálhozamot értek el az önkéntes nyugdíjpénztárak 1 hónapja
- Egy sornyi szakszervezet kéri a korkedvezményes nyugdíj visszaállítását 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?