Ez okozza a legtöbb problémát idén a HR-eseknek
Országszerte 16 városban gyűltek össze a HR terület képviselői 2012 tavaszán, hogy válaszokat kapjanak az év legfontosabb kihívásai kapcsán. A HR Háló című rendezvénysorozaton kiderült: a munkaerőpiacon továbbra is a megfelelő munkaerő kiválasztása jelenti a legnagyobb kihívást, de a terület szerepének elismertetése is nehézséget okoz.
A személyzeti terület szakembereinek 11 százaléka gondolja úgy, hogy a 2012. július 1-jétől hatályba lépett új Munka Törvénykönyvére való felkészülés okoz problémát számára, 10 százalékuk a kulcsemberek, tehetségek megtartását említette.
A Humánia HRS Group Zrt. által szervezett HR Háló Workshop szakmai előadásai szinte minden fontos kérdésre megoldást kínáltak, a további kérdéses területekkel pedig az év hátralevő részében igyekszenek megtalálni a válaszokat. A rendezvénysorozat három szakmai előadásból állt, valamint egy opcionális konzultációból, melynek keretein belül moderátor segítségével egy választható munkakörre állítottak fel a részvevők és szakemberek közösen profilt.
Az első szakmai előadás során megvizsgálták az új Munka Törvénykönyve változásait, előnyeit és hátrányait munkavállalói és munkaadói szempontból is. Ezt követően arra kaptak választ a látogatók, hogy miként tudják lefordítani a személyzeti stratégia igényeit a vezetőség szempontjai szerint, valamint hogy milyen eszközökkel érhetik el, hogy a HR a vezetőség partnere legyen a költséghatékonyság előremozdításában. Végül, az utolsó előadásban kiderült, hogyan mérhető a személyzeti hatékonyság, milyen kiindulópontokhoz tudnak viszonyítani a szakemberek.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Tavaly novemberről decemberre több mint 300 fővel bővült a B+N Magyarország 170 fővel pedig a sorozatgyártását felfuttató BMW Debrecenben. Egy éves... Teljes cikk
Mérhetően jobb teljesítményt nyújt az a vállalat, ahol a dolgozói kör nagyobb aránya részesül pluszjuttatásban – derül a Budapesti Corvinus... Teljes cikk
Tavaly októberről novemberre négy vállalatnál változott 100 fő felett az alkalmazotti létszám a legnagyobb cégek körében. A BMW felfuttatja a... Teljes cikk
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 1 hete
- Work-life balance 2 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 2 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 2 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 2 hete
- Már nem a márkanév dönt: így választ munkahelyet a Z generáció 3 hete
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 3 hete
- Nyugodjon békében az önéletrajz? Már nem így választanak a cégek 3 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 3 hete
- LinkedIn: álomállásból kiberveszély? Így csalnak a toborzók 3 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 3 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?