kapubanner for mobile

Fél év alatt százzal növelte munkatársai létszámát a pécsi Hauni Hungária Kft.

Szeptember óta százzal növelte munkatársai létszámát a dohányipari gépgyártással foglalkozó pécsi Hauni Hungária Gépgyártó Kft.; a vállalat az év végéig legalább száz új ember felvételét tervezi - írja az MTI.

A hamburgi székhelyű Hauni Maschinenbau GmbH leányvállalataként 1994 óta a baranyai megyeszékhelyen működő cég már 1250 embert foglalkoztat.

A foglalkoztatottak száma 2017-ben több mint 20 százalékkal emelkedett, a munkatársak bére átlagosan a tavalyi 10 százalékos emelés után idén újabb 11 százalékkal nő.

A Hauni Hungaria Baranya harmadik legnagyobb árbevétellel rendelkező cége, évek óta Pécs legnagyobb adófizetője. A vállalat tavaly sikeres évet zárt, termékei minden kontinensen keresettek - derült az összegzésükből.

Hozzátették: a világpiacon megnövekedett vásárlói igényeket a német anyavállalat a csúcsminőségű berendezéseket készítő pécsi gyárban, magyar munkavállalók szakértelmének segítségével tudja kielégíteni.

Az idei évre további bővülést tervez a cégvezetés: legalább száz új munkatárs, elsősorban fémipari és villamosipari tapasztalatokkal rendelkező szakember felvételét tervezik az év végéig.

MTI
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Mindenki a tudásról beszél, mégis a papír számít az állásinterjún – miért?

A készségalapú felvétel évek óta a toborzás megújulásának ígérete, a mindennapi gyakorlatban azonban csak lassan nyer teret. Egy friss nemzetközi... Teljes cikk

Amit jobb nem beleírni az önéletrajzba: egy hobbi, amitől megriadnak a munkáltatók

Egy friss kutatás szerint az önéletrajzban feltüntetett hobbik az első szűrésnél is döntőek lehetnek – és nem mindegy, mit árulnak el rólunk. A... Teljes cikk

Ezek az állások tarolnak 2026-ban - itt a LinkedIn toplistája!

2026-ban egyre többen keresnek majd új állást, miközben a munkaerőpiacon nő a verseny. A LinkedIn legfrissebb listája szerint az AI-hoz kapcsolódó... Teljes cikk