Megjelent: 7 hónapja

Fodrász

A fodrász állásban dolgozók feladata a vendégeik frizuráinak megszépítése, amelybe beletartozik a a hajmosás, hajvágás, hajfestés, hajhosszabbítás, hullámosítás, egyenesítés és az egyéb hajjal kapcsolatos műveletek elvégzése.

A fodrász nap mint nap vendégeit csinosítja, tehát az emberi interakció elkerülhetetlen szakmájában. Az egyéni vállalkozás létrehozása a fodrászok esetében egy megfontolandó opció lehet. Munkák fodrászoknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Fodrász munka feladatai:
- tisztán tartani szalonját vagy a munkaterületét egész nap vendégei ellátása közben
- szakmai tudását tanácsadás révén megosztani az emberekkel
- a különféle készítmények, kenőcsök, samponok és a munkafolyamathoz használatos eszközök, gépek használatának pontos ismerete
- a népszerű hajstílusok elkészítésének képessége
- hajmosás, hajvágás, egyenesítés, göndörítés, festés és a hajjal kapcsolatos egyéb specifikus műveletek ismerete
- szakáll és bajusznyírás

Elvárások
A fodrász szakma csínjai elsajátításához a szakgimnáziumi képesítés mindenképp kellő. A szakmában előnyös a jó szociális képesség a vendégekkel való kommunikáció során, a kreativitás és a szakma iránti elhivatottság. Az általános etikett betartása elengedhetetlen a jó fodrászoknak a stabil vendégi kör kialakítása érdekében. Érdemes még lépést tartani a legújabb divattal az emberek elégedettségének növelése érdekében.

Munkarend
A fodrászok munkarendje változhat a szalon nyitvatartása miatt, illetve az alkalmazottak és vállalkozók munkarendje is eltérhet egymástól. A saját üzlettel rendelkezők maguk szabhatják meg munkaidejüket. A nyári szezon általában sűrűbb a fodrászoknak, mivel a haj gyorsabban nő a nagy melegben.

A fodrász bére nagyban függ a vendégei számától. A bére mellett a borravalóval, mint bónusszal gyakran számolhat.
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
További cikkek
12 órás munka

A munka világában előfordulnak olyan területek (például: termelőipar, turizmus), ahol a 12 órás munkavégzés az általános. Ezt a másfél napos... Teljes cikk

Pénzügyi asszisztens

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat... Teljes cikk

A válság sem fog az informatikusok fizetésén

A jelenlegi nehéz gazdasági helyzet sok szektorra hatással van, azonban az informatikai iparágat, és azon belül az IT munkaerőpiacot látszólag... Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár